Wpis z mikrobloga

Hej, od wczoraj testuje internet domowy bez limitu z anteną zewnętrzna od @T-Mobile @T-Mobile_Polska, antenę zewnętrzną zamontowałem na dachu (dom w stylu warszawskim) najbliższy maszt jest oddalony ledwie 800m ode mnie w linii prostej, nie zasłaniają go żadne drzewa / budynki mimo to na antenie często pokazuje się czerwona dioda od sygnału. Kiepski sygnał, zakłócenia ? Przeciążenia? Czy możliwa jakakolwiek wada anteny ? Konsultantka powiedziała że wadliwy sprzęt praktycznie się nie zdarza... #internet #tmobile #lte
  • 29
@rechozord: coś takiego nie powinno mieć miejsca. Ewntualnie gdyby gubił zasięg lte iprzełączał się na 3g to wtedy tak ale mało prawdopodobne. Najłatwiej sprawdzić ruter poprzez włożenie karty sim od innego operatora i jeśli problem się będzie pojawiał to znaczy, że sp[rzęt jest wadliwy.
  • 0
@wojciet co masz na myśli włożenie karty SIM innego operatora ? Dodam że całe życie na światłowodzie pracuje a przeprowadzka zmusza mnie do inwestycji w te internety domowe z antenami. umowę mam na internet do 60mb/s
  • 0
@wojciet ze trzy razy dziś na dach wlazilem, troszkę antenę dałem wyżej, dosłownie wyżej już nie jestem w stanie dokręcić opasek montażowych, sygnal lekko żółty, ale no w moim odczuciu to powinien być zielony jak trawa
@rechozord: zgodnie z przepisami rutery internetu operatorów komórkowych muszą obsługiwać karty sim wszystkich operatorów. jeśli masz sprzęt od t mobile (jak ja) to jest w nim karta sim. można śmiało włożyć inną (np. play) i sprawdzić co będzie
  • 0
@wojciet Jasne, kumam. Mam kartę SIM od Plusa, dziś już #!$%@? to włażenie na dach drabinę już odniosłem, ale jutro lub w poniedziałek sobie to ogarnę i zobaczę jaki sygnał na tym plusie będzie
@rechozord: poczytaj jak w tym modelu odczytać parametry sygnału typu rsrp, sinr. Po tym precyzyjniej ocenisz jakość zamiast po lampkach. A antenę skierowałeś na maszt? Możliwe że jest kierunkowa a nie dookólna i nie wystarczy powiesić ją wysoko, trzeba nakierować ją w stronę masztu
  • 0
@Michuy generalnie na logikę to mam najgorzej z SINR (SZUM) a obok tego masztu jest farma wiatraków........ Chyba spróbuję pokręcić antenę oddalona o 2.67 km ode mnie i zobaczę... Ale to jest paradoksalne wszystko