Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@3and3: Ramu dołóż, bo 4 GB to za mało nawet do Worda a co dopiero gier. Minimum 8 a jak masz możliwość to i 16 będzie spoko. No i SSD się przyda.
@thruster: bez przesady, u mnie na lekko podkręconym i5 3470, 16 GB ramu i gtx660 WOT śmigał elegancko, oczywiście nie na najwyższych ustawieniach graficznych.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@3and3: wszystko, w takiej kolejności:
Dysk SSD
Procesor+Płyta główna + RAM DDR4 (Niby można zupgrejdowac RAM wcześniej, ale i tak trzeba go będzie zmienić na DDR4 przy wymianie płyty głównej. Jak nie chcesz/za duży koszt, to dorzuć kość ram 8gb DDR3 i będzie razem 12GB.
Zasilacz, ale jeśli zmieniasz tylko RAM i dysk na SSD to będzie spoko.

Potem ewentualnie grafika/obudowa
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@3and3: moim zdaniem jedyne co tu się opłaca wymieniać to:
1. HDD zmienić na jakiś SSD 500gb sata. Np. crucial mx500 albo budżetowo Goodram cx400.
2. Kupić ram 8gb. Ale musisz sprawdzić jaką pamięć obsługuje twoja płyta.

Z tego co widzę to procki i7 pod twój socket chodzą za +300zl więc chyba nie ma sensu się bawić w wymianę. Jeśli chcesz zmienić procka, to bym sprawdził czy nie warto kupić budżetowego
  • Odpowiedz
@3and3: Jeśli nie planujesz wymieniać całego kompa w najbliższej przyszłości to wariant minimum to dysk SSD na który przeniesiesz partycję systemową (komputer będzie się teraz uruchamiał kilkanaście sekund) i samego WoTa. Dzięki temu mapa będzie Ci się wczytywać zanim odliczanie ruszy :-).
Z tego co widzę Twoja płyta przyjmie 32GB ram ale to bez sensu.
Ja gram na SD client w WoT to mam zajętość RAM na poziomie ok 8 GB
  • Odpowiedz
@3and3:
Jeżeli nie planujesz wymiany na coś bardziej przyszłościowego i chcesz zainwestować minimum kasy, to proponuje się ograniczyć, tak jak wyżej pisali.
SSD poczujesz kolosalną różnicę w pracy komputera, te dyski naprawdę odmulają takie leciwe komputery. 8 GB ram to również minimum (16 GB chyba nie powinno być wiele drożej). Więcej tutaj nie ma sensu inwestować. Wymiana na i7 niewiele zmieni.
  • Odpowiedz
@3and3: Obecnie możesz zbudować tani komputer na i3 12100f,naprawdę fajnie, tanie procki wyszły. Nawet z tańszymi rtx 3000 da sobie radę. Jak zostawisz swoją kartę graficzną to za 2,5k zrobisz coś przyszłościowego z 16 GB ram i dyskiem SSD na M2.

Ale jak komputer naprawdę tylko do WOT i internetu, to niewielka różnica.
  • Odpowiedz
  • 1
@3and3 rozumiem, że jak najniższym kosztem? Dysk SSD w pierwszej kolejności. Nawet 256gb wystarczy na system i WoT. Dysk najlepiej na gniazdo m2 skoro masz je na płycie. Do tego kość RAM 4gb i będzie pan zadowolony.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@thruster
@RobinSchudl
@Leel00
@gomjeden
@ZlodziejBilonownic
@Blomex
@poradnikspeleologiczny
@Mecowaty
@szasznik
@luslom
@Akatrosh
@emitar

Dziękuję szanownym eksprtom za wszystkie porady. Wielu z Was odczytało moje intencje mimo że tego nie dopisałem. Obecnie komp ma 8 GB ramu, na fotce nie widać że są.dwie kości.

Modyfikacja miała być niskim kosztem myślę że max do 500zl. Zdecyduje się na ssd 256 GB (obecnie mam 62 GB zajęte i raczej drastycznie się to nie zmieni). Niestety w
3and3 - @thruster
@RobinSchudl
@Leel00
@gomjeden
@ZlodziejBilonownic
@Blomex
@poradni...

źródło: comment_1661028260lYLtD4GbudE70vTPZlexM4.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 1
@3and3 jeżeli to jest faktycznie tylko do tej gry, to ja bym nie interesował nawet 500 zł. Kup SSD>=256gb i powinno być git. Rozwiń proszę jeszcze wpis "szybciej działał". Masz problem z wydajnością? (Gra mało płynie działa? - może trzeba zmniejszyć detale/rozdzielczość lub wyczyścić chłodzenie na procesorze i karcie. Wolno się wczytuje? - tutaj dysk pomoże)
  • Odpowiedz
Zdecyduje się na ssd 256 GB (obecnie mam 62 GB zajęte i raczej drastycznie się to nie zmieni).


@3and3: róznica między 256 a 500 przy crucialu to ledwie 70zł. Lepiej dołożyć niż później miało by ci zabraknąć miejsca.

Rozumiem że szukać na Sata 3 ?


@3and3: Tak Dysk na SATA. Np. taki https://www.x-kom.pl/p/400625-dysk-ssd-crucial-500gb-25-sata-ssd-mx500.html

Pytanko dotyczące ramu. Wywalić te kości które mam i wstawić 2x8 czy dołożyć do tego robiąc 24
  • Odpowiedz
via Android
  • 0


Czy jakieś chłodzenia większe jest sens dawać czy nie ma to znaczenia za bardzo przy takim użytkowaniu ?

@3and3: Zależy jakie temperatury masz na procku pod obciążeniem. Ale jak byś np. chciał kręcić proca to pewnie będziesz musiał zmienić. Jak już idziemy budżetowo to brałbym coś w stylu SilentiumPC Fera 5.

Eee niee nic nie będziemy kręcić :D
Jeśli chodzi o grę to pokazuje 100-140 FPS na ustawieniach które sama wykrywa.
  • Odpowiedz