Wpis z mikrobloga

Polecacie jakąś ściankę we #wroclaw do #wspinaczka? Zależy mi na tym, żeby były albo automaty albo możliwość wykupienia godzinek z instruktorem. Byłem już na tarnogaju i było kiepsko jak dla osoby niedoświadczonej.
  • 9
@Maciess: i co Miras gdzie poszedles? Ja bylem dzisiaj pierwszy raz w zyciu na sciance i poszedlem do Eigera, tylko troche pechowo bo akurat chlop spadl i sobie uszkodzil kregoslup i asekurujacy tez dostal od spadajacego, ale ogolnie spoko miejscowka.
@pirus byłem w Eigerze właśnie podczas tego wypadku. Trochę nie rozumiem jak do niego doszło. Mam nadzieję że gość nie skończy na wózku, ale nie wyglądało to dobrze :(
Co do miejscówki to na plus. To mój 3 raz na ściance. Dużo tras nie miało oznaczenia stopnia trudności. Wgl wydaje mi się że było nieco za mało tras o stopniu trudności 4-5. Chociaż mogłem mieć takie wrazenie, bo nie miałem osoby która
@pirus: @Maciess: ja dupie, co tam się odwaliło? Planuję bardziej wkręcić się w ściankę(tak to weekendowo bouldery), ale jak na razie tylko na automacie bo nie mam do tego żadnego kompana. Zawsze stresuje mnie asekuracja z drugą osobą ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@MorWus: Ogólnie teoretycznie asekuracja przez kogoś jest bezpieczniejsza. Problem taki, że ludzie to olewają. Myslą, że potrafią asekurować, bo ktoś im pokazał jak linę trzymać.

Z automatami ogólnie jest spoko, ale raz na x milionów wejść zdarza się wypadek, głównie przez zaniedbania. Rok temu czy mniej taśma się przetarła w Warszawie np. winna ponoć jakaś samoróbka, ale temat ucichł w sumie.

Asekuracja przez kogoś na półautomatach, gdzie większośc sama się zaciska