Wpis z mikrobloga

@bill-adamsonn: @mug3n: Powiem tak, w związku z ciężka sytuacja na linii usługodawca - usługobiorca w kwestii opłacania faktur, to nie płaciłem im 5 miesięcy i w sumie nic takiego się nie stało. Pomijając ze w końcu ściągnęli mi z wszystkich możliwych kont i rachunków, zostawiając każdy na minusie. Ciekawostka jest, że zostało to spłacone w zasadzie po 2 dniach, a minął tydzień i nadal mam wszystkie konta poblokowane, a niektóre
@Patri295: z zus'em jest taki problem, że trzeba ich płacić. możesz się spóźniać, możesz prosić o odroczenia, ale ściągają skutecznie i nie popuszczają. Co innego dochodowy, tutaj możesz nie płacić cały rok zaliczek, ale potem masz to samo przy składaniu PIT'a plus kary. To po prostu trzeba płacić i już. Ja dzisiaj ze łzami w oczach i szczękościskiem przelewałem 2k zusowi za lipiec. (to że dobrze zarabiam nie ma znaczenia, 2k
@bill-adamsonn: No jak widać można. Musiałem wybierać - mieć pieniądze na wyjazdy, materiał i ogólnie życie, albo płacić jaśnie państwu sam w sumie nie wiem za co.

Tak, po 5 miesiącach zajęcie egzekucyjne. Zrobili mi wszystkie konta na minusie, te walutowe tez. Dostałem 2 dni później przelew, pobrało te niecałe 600 euro automatycznie z tego przelewu i nadal cisza. Dzwoniłem do banku to bank w ogóle nie widzi żadnej transakcji, dyspozycji,
@Patri295: auć - chyba rozwiązaniem no ominięcie krwiopijców + przedłużające się płaności kontrahentów byłoby założenie ltd. Poczytaj sobie - z tymi ludźmi co korzystają z tego rozwiązania, to są zadowoleni. Jednym z minusów jest większy koszt na księgowego, ale ponoć w ogólnym rozrachunku jest korzystniej i nikt Ci kasy nie zabierze od tak.