Wpis z mikrobloga

#serbia #rosja #ciekawostki #wojna #ukraina

Wróciłem z objazdówki po Bałkanach, takie piękne billboardy wiszą w Belgradzie. Na wjeździe do miasta od północnej strony jest nawet jeszcze większy, poziomy. To zdjęcie zrobione w centrum. Zajedno po serbsku znaczy razem.
A na deser, na autostradzie wyprzedził mnie punciak z naklejoną "Zetką" na klapie bagażnika (zrobiona z taśmy klejącej).
Generalnie Serbowie to fajni ludzie, pomocni, mało miałem sytuacji gdzie nie dało się po angielsku z nimi porozumieć.
Czułem rezerwę i chyba trochę niechęć do Polaków. Jednego dnia poprosiłem policjanta o pomoc w odnalezieniu wejścia do budynku, fajnie nam się rozmawiało, do momentu jak zapytał skąd jesteśmy. Jego reakcją było: hmmm, from Poland. I rozmowa się ucięła, przez 2 minuty jak szliśmy razem nie odezwał się już ani słowem, a chwilę wcześniej gęba mu się nie zamykała.
W telewizji, w programie informacyjnym widziałem mapkę Ukrainy, ale "republiki" na garnuszku onuc były przedstawione jako osobne regiony z zaznaczonymi wyraźnie granicami i w ich stronę skierowne były strzałki wskazujące ataki z zachodu na wschód, sugerując że to Ukraińcy są agresorami. Brak mi słów na to, jak ryją berety spece od dezinformacji.
johnnysonny - #serbia #rosja #ciekawostki #wojna #ukraina 

Wróciłem z objazdówki p...

źródło: comment_1660939167i6DFhP251JrvJziENl3TcS.jpg

Pobierz
  • 29
  • Odpowiedz
@johnnysonny: w ich mediach sporo jest tępego powtarzania propagandy i fejków z Rosji. Ciagle lataja tam niusy, że Polska chce zająć zachodnią Ukraine itd. i nigdy nie widziałem jeszcze podanego dementi tego kogoś z Polski, a przecież takie były. Wiekszosc w komentarzach jest za Rosją, ale zdarzają sie i inne głosy, a nawet wyśmiewanie rosyjskiej armii.
Do tego bycie za Rosja to nie oznacza kto wie czego i np. jakies wypowiedzi
  • Odpowiedz
@paulatryda3: no coś w tym jest, co piszesz. Na półwyspie, to chyba tylko Czarnogórcy się nimi nie bili, generalnie są chyba mało lubiani, jako całość oczywiście, bo osobiście to naprawdę fajni ludzie. I żarcie mają zajebiste ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@johnnysonny: też tam byłem niedawno i mam podobne mieszane odczucia, gazpromy, flagi rosji, pomniki bombardowań NATO oczywiście bez powodu bombardowań, miasto w ogóle jakieś obskurne wszystko ohydne komunistyczne albo dopiero w budowie, ale poza tym fajni ludzie, znają angielski w większości więc da się dogadać
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@johnnysonny: bylem ze dwa lata temu na objazdowce po balkanach, i tylko w serbii czulem sie dystansowany przez mieszkańców, to sie nie dzieje od wczoraj
  • Odpowiedz
@johnnysonny: oni ogólnie są w latach 90, jak byłeś w Nowym Belgradzie to łatwo to zrozumieć. oni po prostu nie mają pojęcia jak wygląda życie na zachodzie i liza dupę Rosji na podstawie wojny z lat 90, a reszta krajów w regionie już dawno zrozumiała z kim trzeba trzymać
  • Odpowiedz
@johnnysonny: myślę jednak, że gdyby w UE przeforsowano rezygnację z jednomyślności na złość Polsce Węgrom i Serbii, to nie ma przeciwwskazań do ich wejścia za rok, dwa razem z Czarnogórą, trzeba im przyznać że np w głosowaniu w ONZ potępili inwazję a ostatnio na jednostronne komentarze rosjan o bazie w Serbii odpowiedzieli, że żadnej nie będzie i zbliżyli współpracę czy tam technikę szkoleń do NATO
  • Odpowiedz
liza dupę Rosji na podstawie wojny z lat 90, a


@flumpy_bread: Serbowie trzymają się z Rosją co najmniej od 200 lat. Uważają, poniekąd słusznie, że tylko dzięki niej prztrwali jako naród bo broniła ich przed Turkami a potem Austriakami. Ta sama religia, alfabet, słowiańskość.

Oczywiście nie wybiela to tego że to po prostu debile
  • Odpowiedz
@johnnysonny: nie ma bardziej żałosnego narodu w Europie od Serbów chyba. Ruscy są kategorią samą w sobie.

Rozpadła im się Jugosławia (stworzona przez Chorwata lol) obskoczyli #!$%@? od NATO, sa kojarzeni z ludobójstwem i okrucieństwem, potem im sie rozpadła federacja z Czarnogórą, nawet morze stracili. Wyraźnie odstają od swoich sąsiadów, ani UE, ani NATO, zero rozwoju gospodarczego, a gdyby mogli to by znowu strzelali do Bośniaków bo o Republikę Serbską tez
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@johnnysonny: ja za to bardzo fajnych Serbów poznałem. Do tego objazdówka nam się wydłużyła. Nikt nie miał rezerwy bo Polacy, wręcz pytali czy nie jesteśmy na pewno z Rosji i się uśmiechali. Trochę bali się o nas jak jechaliśmy dk kosowa.
  • Odpowiedz