Wpis z mikrobloga

Właśnie kupiłem pierwszy raz coś z Czech na fakturę vat ue. Czy tylko mi się ten cały VAT UE wydaje debilny? Dostałem fakturę na 0% VAT i muszę sobie VAT rozliczyć sam w kraju, to jest logiczne i rozumiem wszystko. Ale nielogiczne wydaje mi sie, ze dane mojej firmy nie są w żaden sposób weryfikowane. Przecież losowa osoba może wziąć dane losowej firmy i zamówić na jej dane, przekierować paczkę do paczkomatu i mieć produkt bez VATu i jednocześnie narobić komuś problemów ze skarbówką? Dla mnie ta procedura jest totalnie dziurawa.

#vat #vatue #podatki #firma #jdg
  • 8
  • Odpowiedz
@Pan_Slon: ok ale jeśli założyć ze jestem zwykłym szarym czlowiekiem nie prowadzącym działalności i wezmę sobie dane jakiejś losowej firmy i na jej dane zamówię np. elektronikę, kupię w ten sposób towar bez VAT. Następnie przekieruję paczkę z towarem do paczkomatu to będę miał towar taniej o VAT?
  • Odpowiedz
@SerTrapistow jedynym słabym punktem do wpadki przy takim wyłudzeniu jest chyba płatność. Gotówką nie bardzo się da, a jeśli forsa pójdzie z konta osoby prywatnej, to znajdą, kto płaci.
W zasadzie ten problem też można spokojnie obejść, ale to już nie temat na Mirko
  • Odpowiedz