Wpis z mikrobloga

Dom w stanie do wprowadzenia ukończony.
Łączna wartość tego co na zdjęciu to 1 milion i 50 tysięcy złotych. Chciałbym wykończenie jeszcze zrobić za 700 000 zł ale nie wiem czy się zmieszczę. Może ktoś napisze, że metraż nie jest imponujący (120 m), ale za to działka jest gigantyczna (948 metrów) i całość stoi na totalnym zadupiu.

Bekę mam z ludzi którzy kiszą się po blokach bo myślą że budowa domu to jakieś dziesiątki milionów złotych. Nie, w dzisiejszych czasach można to zrobić w jakieś 50 lat oszczędzając.

Zarabiam około 3 200 zł, miesięcznie odkładam 4 500zl. Może ktoś powie że żyje przez ten czas jak karaluch ale ja po tym czasie jestem u siebie.
Działka po ojcu więc tu miałem luz ale większość rodziców ma jakieś ziemię więc nie piszcie że nie macie takiego luksusu.

Jeszcze 1 rok oszczędzania na wykończenie i w wieku 28 lat będę miał swój własny domek.
Pozdro dla wariatów.
https://www.otodom.pl/pl/oferta/dom-lodz-andrzejow-120m2-zamiana-ID4g0Ln

#budynek #mieszkanie #dom #nieruchomosci
affairz - Dom w stanie do wprowadzenia ukończony.
Łączna wartość tego co na zdjęciu ...

źródło: comment_1660928333eBs1Co6uXXAyTzhdmxRxGx.jpg

Pobierz
  • 35
  • Odpowiedz
@kipowrot:
też uderzyłem w tym roku pięścią w stół
teraz mam złamanie z przemieszczeniem
a z wynajmowanego mieszkania mnie #!$%@? bo nie chciałem płacić czynszu podniesionego o 100%
  • Odpowiedz
@affairz: jak dasz za to milion to powiem Ci tak, przepłaciłeś drugie tyle.
sam zbudujesz nawet teraz za połowię tej kwoty i to gwarantuję, bo wiem ile teraz kosztuje budowa i jakiego metrażu.
  • Odpowiedz
@affairz: ale też dzięki za tą wrzutkę. to chyba pokazuje, że ludzie powoli będą chyba cięli koszty kto pod ścianą. gość może ma kredyt i też go przerażają koszty utrzymania oraz prognozy, to kombinuje, by zmienić na nieco tańszy w utrzymaniu blok.
  • Odpowiedz
  • 1
@emeig: Ciekawe czy znajdzie sie druga strona transakcji: ktoś kto ceni swoje mieszkanie 2x wyżej niż realna rynkowa wartość ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz