Wpis z mikrobloga

Hej, postanowiłem w końcu się przesiąść z LG G5 i szukam czegoś z 5G - nawet jeżeli teraz nie będę używał, to chcę być gotowy.

Myślę nad marką #oneplus. Konkretnie rozważam 8 pro, 9 pro lub 10 pro. 10 pro to syf którego Jerry z Youtuba połamał w pół, więc odpada. 8 pro i 9 pro są dość podobne jeżeli chodzi o specyfikację, 8 pro podobno dłużej trzyma na baterii (być może przez słabszy cpu), ale nie dostanę go już nowego w sklepach chyba, i nie ma aktualizacji do najnowszego ROM producenta, ani najnowszego LineageOS (oba oparte na Android 12 chyba). Więc chyba pójdę w 9 pro.

Czy ktoś z was ma któryś z tych i poleca albo odradza? W szczególności, jak pisałem, oneplus 9 pro i też interesuje mnie jak LineageOS się na nim sprawuje.

#android #smartfon #smartfony #telefony #pytanie
  • 18
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@damian_co_dalej: Dzięki.Bugów w tym romie od producenta? No czytałem o tym, ale mógłbym nie aktualizować/zdowngradeować, a w ogóle o ile nie ma jakiś problemów z tym, to postawić LineageOS czy ew. inny ROM.

Ale sam sprzęt ci się podobał?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@damian_co_dalej: eee pierdzielisz sam mam OnePlus 8t pro aktualizowany na bieżąco i zero lagów wszystko śmiga. Fakt że powoli przymierzam się do wymiany na coś z 5g działajacym w PL i taki bym wybrał na teraz.
@blargotron: no ja mam od 2 lat samsunga s20 i naprawdę bugów mam mało, jestem zadowolony, znajomy ma 8 pro i non-stop coś wychodzi, a to jakiś losowy reset telefonu, nie działający aparat albo klawiatura która sama się chowa i wysyła wiadomości... Sam myślałem czy nie zmienić na 9 pro bo były całkiem spoko promocje na amazonie, ale jednak odpuszczam, wole kompaktowy rozmiar i stabilny soft
@damian_co_dalej: OK, ja szukam dużego telefonu, a z Samsungiem mam problem ze wsparciem customowych ROMów (akurat te Samsungi, które by mnie ewentualnie interesowały, nie mają obrazów LOS np.).

Kupiłbym Pixela, bo to pewnik softwareowo raczej, ale podobno jest taki problem, że w Polsce nie działa 5G (w sensie jest dosłownie zblacklistowana Polska przez Google).
@archi3: Ty masz 8T czy 8 pro? I nie działa 5G w Polsce? A z jakimi działa? Kurde, patrzę w specyfikację na gsmarena, są te pasma które działają w Polsce albo które mają działać w przyszłości (N78). Wychodzi na to, że to jest taki burdel, że aby mieć pewność, że zadziała 5G to trzeba kupić na abo od operatora albo przynajmniej kupić taki jaki operator oferuje na abo.
@damian_co_dalej: Z custom ROMem chodzi mi głównie o to, że wtedy nie jestem skazany na szybkie porzucenie telefonu przez producenta i brak aktualizacji włącznie nawet z poprawkami bezpieczeństwa. Może to przez to, że już się sparzyłem tak z 3 telefonami.
@blargotron: 9 pro to całkiem kosa, ale bateria to ja #!$%@?ę, PORAŻKA. Mam tego syfa of ponad miesiąca, aparat, szybkość działania, ekran top. Ale #!$%@? baterie jak jakiś #!$%@? szrot. 6-22 maks 3h ekranu (żadnych gier). Albo mi coś #!$%@? tę baterie jak #!$%@? albo ten typ tak ma. Plusem jest absurdalnie szybkie ładowanie, ostatnio prysznic golenie szybkie żarcie (~25 minut) a ten szajs napompował z 13% do 85% xD.
Jeśli chcesz by działało 5G, jakiś z nowszych Samsungów, np. S22. No i Samsung wziął się do roboty (aktualizacje, zamulacze, itp.)

OnePlus 10 Pro jest nadal dobrym wyborem, oglądanie takich testów łamalności telefonu to trochę bez sensu. Przy OnePlusie może (ale nie musi) być lekki problem z 5G - dostępność zależy od widzimisię operatora.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@asus2786: nie do końca Orange, z tego co się orientuję to i OnePlus i Orange się nie kwapią żeby zrobić jakieś latki na to.
Moja żona z kolei ma op Nord 2 i działa jej wszystko wlasnie w Orange