Wpis z mikrobloga

Jadę sobie za 3 tygodnie na tydzień do Pragi (3 dni) i Wiednia (4 dni), mam już zabookowane hotele, ale dopiero teraz sobie planuję co tam robić.

Macie jakieś takie miejsca które koniecznie trzeba zobaczyć, albo rady jakieś?

Łatwo poczytać w necie, ale z doświadczenia widzę, że lepiej jak ktoś poleci coś lub odradzi jako stratę czasu.

I tak, nie byłem nigdy w tych stolicach. Jakoś mnie pchało bardziej w dalsze wyprawy, a tu tak blisko fajne miejsca, człowiek tylko przejeżdżał obwodnicami ;)

#podroze #pytanie #wieden #praga
  • 6
@onpanopticon: no w Pradze jest taka dłuuga ulica a może nawet kilka, które wypełnione są jakimis sklepami, atrakcjami, pamiątkami itd. Byłem tam ze 4 lata temu więc niestety niewiele pamiętam. Ale Generalnie ciekawe, ładne miasto.
A Wiedeń jest zajebisty, ale byłem w nim w zimę. Więc miałem okazję zaliczyć jarmark świąteczny, coś pięknego. A poza tym no to jest sporo zabytków, świetna architektura więc samo spacerowanie po tym mieście to mega
@onpanopticon: Jak nie byłeś nigdy w Pradze, to po prostu musisz zwiedzić całą dzielnicę Praga 1, to jest najstarsza część miasta po obu stronach Wełtawy.

Najlepiej zwiedzać poza weekendem, bo wtedy jest w centrum masakra z turystami. Zamek na Hradcanach warto zwiedzać po 17, bo wtedy Złota Uliczka jest za darmo ( ͡ ͜ʖ ͡) Most Karola jest fajny rano, bo wtedy jest puściutko. Oprócz tego