Wpis z mikrobloga

Od 2 lat różnica między wskazaniami głównego licznika wody w budynku, a wskazaniami liczników w mieszkaniach to średnio 1000 litrów/mc na każde mieszkanie. Dla mnie to olbrzymia różnica, zarządca tłumaczy to mniejszą dokładnością liczników i pewnie wszystkim cieknie spłuczka i kran, czego licznik w lokalu nie jest w stanie zmierzyć.

Pojawia się pytanie, z jaką dokładnością mierzą wodomierze w mieszkaniach?

Mam wodomierz o parametrach: Q3 = 1,6 m3/h oraz R50-V

Minimalny przepływ jaki poprawnie zmierzy wodomierz to 1600/50 = 32 l/h

Próg rozruchu wodomierza to 6 l/h

Z tego wychodzi że miesięcznie mogę pobrać 4320 litrów wody za darmo lub ponad 23000 litrów w dużo niższej cenie (bo w tym zakresie licznik ma błąd sięgający 100%)

Dajcie znać jeśli jestem w błędzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie #remontujzwykopem #budownictwo #ciekawostki
Wychwalany - Od 2 lat różnica między wskazaniami głównego licznika wody w budynku, a ...

źródło: comment_1660825821ruXV6eFfCJ4nTBuh5xbIBP.jpg

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Wychwalany: #!$%@? wie, ja zuzywam tak malo ze i te 6 litrow to naraz nie nabieram, moze i faktycznie przez bledy pomiaru mozna nie zaplacic za czesc wody, mimo wszystko i tak spoldzielnie walą w huia bo z glownego licznika i tak dziela na wszystkich, czyli tych co probują wodę ukraść
  • Odpowiedz
nie macie dodatkowego punktu do podlewania kwiatków itp.? Przecież zużycie wody z lokali nigdy nie sumuje się do całości, bo jeszcze są części wspólne.


@herbatananoc: tam też są (a przynajmniej powinny być) liczniki

@Wychwalany: u mnie po pierwszym roku zarządca zgubił wody, która wystarczyłaby do napełnienia basneu olimpijskiego. Tak, serio. Sam liczyłem. I co? I nic, mieszkańcy mają zapłacić, bo to nie ich sprawa.

Wątpię, żeby to była
  • Odpowiedz
@Ogau: wszystkie urządzenia kupiłem wodooszczędne, baterie w umywalkach ograniczone do minimum, a tu jeb, dopłać pan 20-25% bo sąsiadowi spłuczka cieknie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Wychwalany: miałem taką samą sytuację w spodzielni mieszkaniowej i też musieliśmy dopłacać za 'zagubioną wodę' jednak po wymianie spodzielni a nie samych liczników problem ustąpił a przez pewien moment sprawa była nawet na policji
  • Odpowiedz