Wpis z mikrobloga

Zastanawiam się jak to wygląda faktycznie z tymi stratami osobowymi po stronie rosyjskiej.
Ukraiński MON podaje już ponad 44 tyś. zabitych Rosjan.
Z kolei we wczorajszej rozmowie z Wolskim na Historia Realna, mówi on, że straty rosyjskie wynoszą ok 70 tyś zabitych i rannych, dodając, że przeciętnie na jednego zabitego przypada czterech rannych. Z tych jego szacunków wynika jasno, że zabitych jest tylko 14 tyś.
Jakby przyjąć za ukraińskim MONem, że niemal 45 tyś zginęło to wyłączonych z walki (zabitych+4 razy tyle rannych) wyszłoby 225 tyś co wydaje się nierealne.
Zawsze można przyjąć, że prawda leży po środku i po temacie. Ale jednak może ktoś coś wie więcej na ten temat?
#wojna #rosja #ukraina #ruskiestraty
  • 20
Pamiętaj też, że dużo zależy co liczysz. Samych żołnierzy FR? Kadyrowców i Wagnerowców? Wojska Donbabwe i Ługandy? Mieszkańców tychże z łapanki też?


@RaghNaarRoog: No właśnie ja nie liczę. Widzę tylko wyniki obliczeń ukraińskiego MONu i innych zainteresowanych tematem. Zakładam, że oni liczą wszystkich którzy wystąpili po stronie rosyjskiej.
Oczywiście pewnie u ruskich sporo więcej rannych umiera w porównaniu do zachodnich standardów.
@plazut: wolski powtarza za amerykanami, 70 tysiecy strat znaczy 70 tysiecy wylaczonych z dzialan, czy poprzez zgon czy rany.

44 tyś zabitych lub rannych w stopniu uniemożliwiającym powrót na front.


to sa liczby ukraincow i jestem przekonany ze dotycza zabitych a nie wylaczonych. jak je liczą nie wiem, ale front ma 1300 km i jest praktycznie caly objęty dzilaniami. 200 sztuk dziennie jest realne, tym bardziej ze co jakis czas trafiają
70 tys. zabitych i rannych,


@plazut: 70 - 75 tys. to było dobre DWA TYGODNIE TEMU liczone. 70 - 75 tys. STRAT, czyli zabici, trwale wyeliminowani ranni, ranni, zaginieni, dezerterzy, w niewoli i zawróceni do kolonii karnych za odmowę walki. Zabitych do rannych Rosjanie mają ZALEŻNIE od czasu, terenu i charakteru walk ratio od 1:2 do 1:5. I to są kiepskie wyniki. Powinni mieć od 1:4 do 1;10. Ale braków logistyki
44 tyś. zabitych Rosjan. Z kolei we wczorajszej rozmowie z Wolskim na Historia Realna, mówi on, że straty rosyjskie wynoszą ok 70 tyś zabitych i rannych,


@plazut: Ale odróżniasz straty od trwale wywliminowanych i od tylko zabitych?