Wpis z mikrobloga

  • 13
@pieknamarion więc sam byłbym w szoku gdyby ktoś mnie wyśmiał za chęć wynajęcia kawalerki za miesięczną wypłatę, a nie powariowałem od polskiej pomocy ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
w mieście +/- 100 000 mieszkańców wynajmiesz 2 pokojowe mieszkanie za 1000zl


@qhdsfd: a w takich Staszowach czy w innej Hajnówce nawet za mniej, tylko co jest do roboty w takim mieście? Nic.
  • Odpowiedz
  • 3
@pieknamarion oczywiście, że jest XD świat sie nie kończy na warszawce a myślę, że 20 restauracji zamiast 2000 albo 10 klubów zamiast 1000 nie jest problemem dla normalnej osoby.. poza ilością, i brakiem drożyzny niczym się takie miasta nie różnią. mniej zakładów pracy, ale tez mniej ludzi
  • Odpowiedz
@pieknamarion: szukają co mogą. Córka się uczy, ona pracuje pewnie za minimalną lub kilka stówek więcej. Więc mają taki budżet. Próbują żyć normalnie. Czy się uda znaleźć? Baaardzo mała szansa. Ale co mają robić? Nie próbować? Poddać się? Czy poszukać za 5k i licealistka ma zostać sexworkerką?
  • Odpowiedz
Czy poszukać za 5k i licealistka ma zostać sexworkerką?


@takjestembordo: jak 2tys plus opłaty i 3x w miesiącu korzystam z pusi tej licealistki to sam bym jej wynajął.
A tak serio: niech szukają gdzieś dalej, pod Warszawą nawet, czy na jakiejś dalekiej woli/Bielanach.
  • Odpowiedz
@qhdsfd:

@pieknamarion oczywiście, że jest XD świat sie nie kończy na warszawce a myślę, że 20 restauracji zamiast 2000 albo 10 klubów zamiast 1000 nie jest problemem dla normalnej osoby.. poza ilością, i brakiem drożyzny niczym się takie miasta nie różnią. mniej zakładów pracy, ale tez mniej ludzi


Ale jej córka ma z Hajnówki do liceum na Ochocie dojeżdżać, czy się przenieść (na pewno wszędzie są wolne miejsca, na
  • Odpowiedz
  • 0
@herbatananoc myślisz ze tylko w warszawie sa szkoły i lekarze? w przeciętnym mieście 100k masz przynajmniej 10 przychodni lekarza rodzinnego i kilka liceów, w których tak - są miejsca XD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 17
W mieście +/- 100 000 mieszkańców wynajmiesz 2 pokojowe mieszkanie za 1000zl
@qhdsfd:
Co? Gdzie #!$%@?, dawaj to wynajmę 2. Mieszkam w Polsce C w mieście 40k mieszkańców i dwupokojowe mieszkanie to ok 1800zł + opłaty
  • Odpowiedz
@qhdsfd: myślę, że w Warszawie mogą być nieco lepsze szkoły, o czym wnioskuję z rankingów. (Przychodnie z lekarzem rodzinnym też niezupełnie są tym samym, co szpitale kliniczne, choć dla nich to może nie mieć znaczenia, ale podałam jako przykład znaczących różnic między dużym miastem a prowincją). Co do miejsc w LO, to po takim napływie uchodźców parę miesięcy temu szkoły niekoniecznie są przygotowane i mają wolne miejsca. Odpowiedzią na problem
  • Odpowiedz
@qhdsfd: nie do konca. W malych miastach jest duza gorsza oferta edukacyjna, zawodowa ale tez rozrywkowo-kulturalna czy ogolnie mniej jest eventow. Nie bez powodu ludzie ciagna do najwiekszych miast.
  • Odpowiedz