Wpis z mikrobloga

Jest tutaj ktoś z branży eventowej?

Interesuje mnie jaki jest koszt zorganizowania takiego np #festfestival czy #opener.
Wynajem sceny, terenu, ochrony, nagłośnienia, energi itd itp.
Gdzie się zarabia?Wydaje się, że z karnetów raczej kosztu organizacji się nie pokryje.
Ile za frontmana na głównej scenie, ile za dobrego dja na mniejszej?
Czy może prawdziwa kasa jest od dużych, firmowych kontenerów z gorzałą i piwem?

Pytam, bo wracałem z Festa boltem. Kierowca miał darmowy karnet od kogoś z rodziny, kto jest w marketingu marki Aperol. Na fescie mieli bardzo duży punkt, ale bez dja. Z taksiarskiej opowieści 'z pierwszej ręki', dowiedziałem się, że taka jedna buda przynosi przez 5 dni festiwalu ok 3mln przychodu. Koszt sprzedanych napojów, to ok 0.5mln. Wiadomo obsługa itp, ale to ile kasuje organizator?

#finanse #pytaniedoeksperta #rozrywka #sbe
Pobierz KrolWlosowzNosa - Jest tutaj ktoś z branży eventowej? 

Interesuje mnie jaki jest k...
źródło: comment_1660765022AcE76m58J03MFAnpAnYsEc.jpg
  • 16
@Issac: @pawelczixd: dzięki za informację koledzy.
Rozumiem, że dlatego wszystkie budy obsługuje jeden operator płatnością, co by bez szarpaczki podzielić kasę?
Sorki za głupie pytania, ale jest to dość fascynujące, że opłaca się na kilka dni zbudować miasto, nakarmić, zaopatrzyć w energię i jeszcze na tym grubo zarobić. Takie przedsięwzięcie logistyczne robi jednak spore wrażenie.

@Christophersonius: za kurs miałem 55, zostawiłem mu 60 ( ͡° ͜ʖ ͡
@KrolWlosowzNosa: często jest płatność tylko karta żeby vendorzy Januszem z foodtruckow nie kombinowali i sprzedawali burgerów poza systemem ;p

Warto wziąć pod uwsge, że jest to biznes w #!$%@? ryzykowny - źle wyliczone ceny biletów itd i mamy stratę. Mysle, że Alter Art po tym roku jest w #!$%@? w stratny na Openerze. Na szczęście Ornage Warsaw Festival im się udal bardzo dobrze.