Wpis z mikrobloga

Jutro startuje Memoriał Wagnera także należy się spodziewać ożywienia tagu. Od siebie mogę dodać, że mam nadzieje na uzyskanie odpowiedzi na następujące pytania:

1. Czy nasz zespół w ciągu pół tygodnia nie będzie już wyglądał jak po 3 godzinnym treningu i przebiegniętym maratonie? Świeżość ma się pojawić na 9 dni przed, ale rzadko kiedy zespoły grające padake przed turniejem są w stanie w samej docelowej imprezie grać dużo lepiej.

2. Jak będzie wyglądać nasze przyjęcie?
Oczywiste pytanie wobec naszej nieoczekiwanej bolączki. Najbardziej będę patrzył na procenty Śliwki i Zatorskiego.

3. Czy dalej nasza wyjściowa szóstka nie będzie potrafiła tak dobrze grać blok-obrona?

4. Jak będą prezentować się zmiennicy? Przede wszystkim Fornal, Kaczmarek, Kłos i Popiwczak.

5. Jak w momentach przegrywania (bo nie wykluczam takich momentów) będzie zachowywać się Grbić?

6. Jakie suche cyferki będziemy mieć w zagrywce i bloku na przeciwko naszych rywali?

7. No i ostatnie pytanie, jak będzie wyglądał Marcin Janusz, który wrzucony na głęboką wodę nauczył się nieźle pływać, ale MŚ przed własnymi kibicami to będzie presja podobna do tej jaka będzie na IO w Paryżu.

#siatkowka #siatkaspam
  • 7
7. No i ostatnie pytanie, jak będzie wyglądał Marcin Janusz, który wrzucony na głęboką wodę nauczył się nieźle pływać, ale MŚ przed własnymi kibicami to będzie presja podobna do tej jaka będzie na IO w Paryżu.


@vasos: Gdyby na boisku zamiast Janusza grał Drzyzga z takim samym efektem jak ten dotychczasowy, a sam rozgrywający prezentował się tak Marcin to mielibyśmy tu dziesiątki wpisów o "Pawianie" itp. Oczywiście Elvis gra pierwszy sezon
@vasos: @czarny_matt94: Ciekawe też że nie doszło do pożegnania ani Kubiaka, ani Pita ani Konara ani Wojtaszka z reprą w tym memoriale a to byłby idealny moment na zamknięcie rozdziału reprezentacja definitywnie z odpowiednią ceremonią pożegnalną...
@czarny_matt94: tylko też jest pytaniem jakie kto mial oczekiwania względem Janusza bo ja tak szczerze mialem wysokie ale jakis giga zawiedziony nie byłem. Zagral kiepski polfinal, pare meczow bez blysku. Zresztą ciężko też powiedzieć czy mial mecz na mocny plus. Jakbym mial cos powiedziec to jestem zawiedziony dystrybucją ataku. Śliwka ktorego atutem jest atak jest pomijany, a gra sie glownie Semeniuk-Kurek. Jest też bardzo mało grania kombinacyjnego na kontrach, można ziewnąć
@vasos: Janusz to najlepszy rozgrywający minionego sezonu Plusligi, a w finale LM, gdzie miał tylko Semeniuka i Smitha, grał tak, że Podrascanin i Lisinac i tak spławikowali do środka, a Semen miał rzadko kiedy równy blok. A na kadrze, w ocenie wielu ekspertów, gra Zaksa-bis, bo trzeba Marcinowi stworzyć warunki cieplarniane. No i dostał je, plus #!$%@? kredyt zaufania, jakiego nie dostał chyba nikt przez ostatnie lata. Ale do czego zmierzam.
@vasos: W 2018 też graliśmy straszną padakę i to nawet w trakcie turnieju, każdy mecz grupowy wymęczony w końcówkach, no i pamiętny mecz z Argentyną, który uważam, za jeden z najbardziej kuriozalnych i żałosnych meczów siatkarskich jakie widziałem w swoim życiu, odbija mi się czkawką do dzisiaj. Kwintesencją był po zakończeniu meczu latający dookoła boiska Julio Velasco ze znanym pozdrowieniem Kozakiewicza (_ ). Później jeszcze szybki