Wpis z mikrobloga

Rozwiążmy sprawę padów ostatecznie i skończcie się przerzucać gównem:

Ułożenie - każdy kto mówi że analog w miejscu A jest lepszy od miejsca B jestem debilem przyzwyczajonym do tego na czym gra, a jak nie umie się przestawić w 2 minuty to mam złe wieści o uzwojeniu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ergonomia - obie firmy do tego dążą i jak przystawimy je ze sobą to są niemal identyczne, to już nie są czasy PS4 i wcześniejsze gdzie mieli chudy design, na obu mogę grać tyle samo

Awaryjność - Twojemu znajomemu zepsuł się pad od Xboxa po miesiącu a inny wykopem pisał że dualsense już 3 na gwarancji. Takie przypowiastki mają mało sensu bo najgłośniej jest jak się coś psuje, większość jednak gra normalnie i się tym nie przejmuje (chyba że ma problemy z agresją i rzuca nimi o ścianę) więc anegdotki to można sobie w d... Wsadzić.

Baterie - dobrze wiemy że xbox ma układy z duracelem i dawno by już miał akumulatorek gdyby nie to więc wydajności nie można porównywać ale normalny gracz co po zabawie podłączy zasilanie nawet nie zauważy tej kwestii, hardkorzy wymienia pada na drugi albo wymienia enelupki. Mamy jedno rozwiązanie eleganckie i jedno wygodne. Kwestia przyzwyczajenia, nikt nie musi siedzieć z kabelkiem metr od konsoli.

Ficzery - tu wygrywa Dualsense i jak ktoś uważa że to zbędny bajer to chyba nie trzymał tego w ręku i udaje że jest kolorowo. Proszę wyjąć kija z dupy i pogodzić się ze Xbox dał ciała, można co najwyżej liczyć że się nauczą i wypuszcza nowa edycję.

Cena - niestety taka sama, co jest chamskim posunięciem ze strony microsoftu, ustalili sobie ceny za pad nie odzwierciedlając rzeczywistości. Ostatnio tu ludzie pisali że daliby nawet więcej za ułożenie gałek - mam nadzieję że to żart bo debilizm totalny (patrz punkt 1) xD

Wybór - jeśli komuś podoba się indywidualność to może sobie fajnie dopasować pad do klocka jak tylko mu się podoba + wiele edycji zdecydowanie wygrywa z ps, które dysponuje ograniczona paletą barw. Nie jest to okropne ale lepiej moc niż nie móc.

Podsumowując: Dyskusje na ten temat są pozbawione sensu, każdy mówi co mu się podoba prawdopodobnie nie mając drugiego pada w ręku ma dłużej niż minutę (ręce odpadną, ja wiem). Ale prawda jest taka że jeśli w tej samej cenie masz zwykłego pada vs pada z bajerami to wybór jest oczywisty i to że może być kolorowy tego nie zmienia.

Jak ktoś ma jeszcze jakieś wątpliwej jakości argumenty chętnie zmieszam je z błotem

#ps5 #xbox
  • 20
@Ayessare: podpisuję się rękoma i nogami - pad od xboxa jest wygodny, ale ten od ps5 jest również wygodny. Za brak chociażby mica w padzie od x'a należy sie plask w karczycho komuś tam z M$, a dualsense jest naprawdę dobrym rozwiązaniem. Posiadacz xboxa jakby co. A, no i dobrze, że przypomniałeś o usterkach - muszę jednego z padów wysłać na gwarancję, bo od początku nie działa jack.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Na padzie od PS jestem w stanie nie odrywające kciuków od analogów zdjąć palec wskazujący lewej ręki z LB i obsługiwać nim dpad.


@krucjan: Jest to ciekawy argument, ale spróbowałem tak na sucho i ała ( _)

Podeślesz zdjęcie w jaki sposób trzymasz pada?
@Beeercik: Nie mam teraz pada żadnego z analogami na dole bo mam xboxa. Kiedyś już poruszałem temat i nagrałem filmik poglądowy. Jestem bardzo zdziwiony, że nie ma wielu osób, które tak z pada korzystają, mnie zawsze wkurzało, że muszę się zatrzymać, żeby otworzyć koło wyboru, to rozwiązanie przyszło naturalnie i nie wymaga żednego nienaturalnego wyginania palców. Weź pod uwagę, że tutaj narzucam wskazujący na analog i to z dodatkową nakładką, czyli
krucjan - @Beeercik: Nie mam teraz pada żadnego z analogami na dole bo mam xboxa. Kie...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@krucjan: Chyba wiem z czego to wynika ( ͡° ͜ʖ ͡°) Widzę, że używasz palców wskazującego i środkowego do obsługi LT i LB, a nie tylko wskazującego.

Zrobiłem ankietę na tagu, ciekawy temat swoją drogą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Beeercik: tak chwyciłem, raczej rzadko trzymam obydwa, zależnie od gry i potrzeby. Niemniej nie ma to znaczenia przy przekładaniu palca wskazującego czy używasz fakola do używania trigerów czy nie.
@Beeercik: Jak masz PS to pograj tak sobie żeby obsługiwać dpad wskazującym, zobaczysz, że to w praktycznie każdej grze tpp jest tak wygodne, że po chwili nie będziesz sobie wyobrażał grania inaczej.
@Beeercik: No bo na xboxie się nie da, mimo, że już od dobrych 5 lat albo i więcej nie mam żadnej konsoli od sony i gram od ponad roku na xboxie, to strasznie mi tego brakuje. Nie rozumiem idei przerzucenia tej gałki na górę, chyba tylko po to, żeby czymś się wyróżniać od reszty, bo w praktyce to umiejscowienie nie daje nic.

A jako, że z założeniem wpisu się zgadzam, czyli,
@krucjan: sam gram na claw gripie i nie uważam żeby to był jakiś problem, ot kwestia przyzwyczajenia. Kto wie, może korzystanie z analoga wskazującym było by nawet wygodniejsze niż klikanie dpada. Myślę że jakbyś zaczął od xboxowego to byś myślał odwrotnie ¯\_(ツ)_/¯
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
w praktyce to umiejscowienie nie daje nic


Ja miałem tak, że kciuk lewej dłoni mnie bolał podczas dłuższej gry na Dualshocku 3, na DS4 grałem okazjonalnie, więc nie wiem.

Co człowiek to inne odczucia jak widać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Ayessare: Mam obie konsole, miałem też poprzednich generacji. DualSense jest moim zdaniem mniej wygodny w trzymaniu (symetryczne analogi, kształt) i samym dotyku (chropowatość tylnej części xsx też robi robotę), ale jest dużo bardziej zaawansowany technologicznie. O ile triggery adaptacyjne nie są moim zdaniem obowiązkowe, a hardkorowi gracze i tak po czasie często je wyłączają, tak doznania płynące z wibracji haptycznych są o lata świetlne do przodu względem wibracji znanych z xboksa.
chropowatość tylnej części xsx też robi robotę


@Smartek: no czyli nie masz obu konsol kłamco ( ͡° ͜ʖ ͡°) obie są chropowate, już nie wspominając o chropowatości w kształcie symboli z pada co jest top wykonaniem

wolę posiadać naładowany drugi zestaw aku, który sobie po prostu zamieniam


@Smartek: a ja wole posiadać 2 pady i stacje i nawet nie muszę nic wymieniać tylko odkładam i biorę
@Ayessare: oczywiście, że mam obie. Ba, mam jeszcze switcha. DS ma chropowatość, ale dużo mniejszą, dlatego o niej wspomniałem. Baterie z drugim padem to nie argument, mówimy o konstrukcji, a nie sposobach na ułatwienie sobie życia. Uprzedzony jestem do obu po równo :).