Wpis z mikrobloga

Szorty na NASDAQ kosztują mnie -50k na szczęście pozamykałem sporo pozycji krótkich na zero otwierając przy tym sporo longów które trzymam do dziś dziś od fedu mam solidne 17k na plus i prawdopodobnie jeszcze w tym tygodniu zamknę longi o ile te nielogiczne wzrosty się nie skończą. Przyznam się że niezbyt ostatnim czasie potrafię zrozumieć co się dzieje, skupiam się wyłącznie na intraday i łapaniem trendu na złocie i BTC i czasami zerknę na Indeksy.
#gielda
  • 13
Krypto, dolar, indeksy, złoto, ropa wszystko zaczyna żyć swoim życiem.
Jedynie co zauważyłem że mały wolumen wyciąga Indeksy jak US500 czy nasdaq, tutaj mam czerwoną lampkę.
Jak grubi zrzucą nie będzie co zbierać.
te nielogiczne wzrosty


@Wololol: @DJ007: :DD Czyli mamy firmy które dowożą i one głównie tworzą indeks. Do tego jesteśmy po solidnych przecenach. I obecne wzrosty są dla was "nielogiczne"?

Już nie wspominając o próbach timowania marketu który jest z góry skazany na nie powodzenie.
dla was "nielogiczne"?


@kuite22: Szukanie logiki na rynku to jak szukanie cnoty w domu publicznym. Czy to wzrosty czy to spadki nie muszą być "logiczne", żeby się działy. Tylko tyle, nie trzeba dorabiać teorii.
@DJ007: Tutaj w sumie się zgodzę, gdy zacząłem tylko podążać za trendem nie wchodzić w domysły czemu tak a nie inaczej? Jest niebo łatwiej, co prawda ciut gorzej wchodzę w pozycję ale za to masz pewniejszy zysk w najgorszym wypadku zamykasz pozycję na zero lub z prowizją dla broka.
@kuite22: @DJ007: @Rossomak: @Wololol:

rynek krótkoterminowo reaguje optymistycznie uważając, że fed złagodzi politykę stóp, długoterminowo są obawy, stąd np. wysokie złoto przy bardzo wysokim indexie dolara, czy histeryczne spadki nawet przy stosunkowo dobrych wynikach spółek, jest strach, wiele kapitału się zabezpiecza, ucieka z pozycji na weekend

inna sprawa, nie ma sensu porównywać historycznych danych, wiele sie mieniło, wielu jest drobnych inwestorów, którzy mają jakiś wpływ na rynek, widać
@QaDo: Złoto zawsze daje mi zarobić :) szorty na nasdaq -52k longi 68k więc nie jest źle.
Czekam na dobry moment wyjścia.
Z boku siedzę na BTC i Złocie, o prostu wyłapuje wsparcia i opory i ciągnę na heiken ashi do pierwszej byczej lub niedźwiedziej przebitej a jak mi się nudzi scalpuje na renko po 20-30$ :)