Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Cześć,
Mam na koncie revoult plny i euro. Czy jeśli na Słowacji będę chciał zapłacić kartą to z konta pobierze euro czy plny?
Ewentualnie jeśli Plny to czy po wykorzystaniu ich w całości z karty zacznie pobierać euro?
#revoult #banki #finanse
  • 6
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Weiki06: 1. Na Słowacji jest euro, więc będzie pobierać w euro. Bardziej mnie ciekawi co się stanie, jak byś był np. w kraju, gdzie waluta nie jest ani euro ani złotówka, a miał tylko euro i złotówki.
@Weiki06: jestem teraz w grecji. przy platnosci pobiera najpierw z konta w EUR a potem dopiero z PLN. jeśli nie masz kupionej waluty w której płacisz przewalutowuje na bieżąco z PLN ale po trochę gorszym kursie niż gdybyś z wyprzedzeniem kupił walutę
Bardziej mnie ciekawi co się stanie, jak byś był np. w kraju, gdzie waluta nie jest ani euro ani złotówka, a miał tylko euro i złotówki.


@Blomex: jak mieszkasz w PL, to najpierw pobierze z PLN, chyba ze nie masz na tyle, wtedy z konta z najwyższym saldem
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Blomex: wróciłem. Będąc na Węgrzech miałem 800 zł PLN na koncie i z tego przewalutowało środki na forinty, jednak przy płaceniu za hotel pobrało mi kwotę w euro (prawdopodobnie) dlatego, że miałem za mało HUF, a mniejsze zakupy na które miałem środki dalej pobierało z PLN, po wjeździe do Słowacji od razu zaczęło pobierać w euro