Wpis z mikrobloga

W związku z przeprowadzką muszę zmienić router na taki z kartą SIM, @rhqq w innym wątku polecał ten modem:TP-Link Archer MR600 (https://allegro.pl/oferta/router-tp-link-archer-mr600-black-czarny-12036711307 ), wśród recenzji wyłapałem, że jego zasięg nie jest zbyt duży a mój dom to typowy bliźniak (110m2) i zastanawiam się czy na piętrze będę mieć wifi. Aktualnie posiadam router bez karty SIM = TP-Link Archer AX1500 (www.x-kom.pl/p/595844-router-tp-link-archer-ax1500-1500mb-s-a-b-g-n-ac-ax.html, mam w związku z tym kilka pytań:

- czy mój stary router może mi posłużyć na piętrze jako wzmocnienie sygnału (mesh / repeater)? Czy lepiej i tak dokupić na piętro jakiś wzmacniacz np. TP-LINK RE200 (www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/urzadzenia-sieciowe/wzmacniacze-wi-fi/wzmacniacz-sieci-tp-link-re200
- Czy ewentualnie zamiast TP-Link Archer MR600 wybrać coś innego?
- Według btsearch - odległość ok. 1km do t-mobile / orange (czy jeśli mój operator Virgin Mobile korzysta z nadajników Play oraz Orange, mogę zakładać że sygnał będzie dobry?)

#router #siecikomputerowe #siecikomorkowe #sieci #siecgsm #internet
  • 6
  • Odpowiedz
@panskarpetka: Mozesz dokupic dowolny router albo access point, podlaczyc go po kablu i odpowiednio skonfigurowac, nie kupuj gownianych repeaterow. Nikt ci nie zagwarantuje jak zadziala polaczenie LTE, kup starter virgin czy playa i testuj z telefonem czy routerem.
  • Odpowiedz
@panskarpetka: generalnie nie da się tanio bez kabla, ogarnij "trochę lepsze od najtańszych" tplinkowe "mesh", i pewnie chcesz co najmniej dwa te "repeatery" ichnie, bo obe bedą przedłużać połączenie po wifi, czyli muszą same mieć dobry zasięg do rojtka, inaczej prosisz się o problemy.
  • Odpowiedz
@panskarpetka: generalnie TP-Link nie ma wyższego modelu od MR600, wspiera TP-Link OneMesh, co do "repeaterów" to wtedy też bierz od nich tylko, i też nie te najtańsze, tak jak mówiłem, one muszą się DOBRZE widzieć, aby same były w stanie pokryć zasięgiem kolejne pomieszczenie. Więc nie stawiasz go tam gdzie "już jest słaby sygnał" tylko tam gdzie jest dobry jeszcze. I obowiązkowo upgaduj firmware w zgodzie z dokumentacją (mają świetne strony
  • Odpowiedz