Wpis z mikrobloga

Józef Piłsudski:
- przewodniczący Polskiej Partii Socjalistycznej
- uczestnik II Międzynarodówki
- przywódca zamachu stanu, w wyniku którego obalono legalnie wybraną władzę
- inicjator aresztowania przedstawicieli opozycji
- pomysłodawca wprowadzenia autorytarnego systemu władzy
Adriian321 - Józef Piłsudski:
- przewodniczący Polskiej Partii Socjalistycznej
- uc...

źródło: comment_1660544685lzitvS2Qvvhx5UXbamWVRE.jpg

Pobierz

Józef Piłsudski

  • szkalujesz 47.0% (163)
  • plusujesz 53.0% (184)

Oddanych głosów: 347

  • 10
@Adriian321: Prawie połowa wykopków szkaluje, Człowieka który był jedną z najważniejszych postaci, który w tak ważnej chwili dla naszego narodu, scalił nas i razem z Rozwadowskim uratował nas przed czerwonym głodem i terrorem ( tak wiem że jego rządy były autorytarne ) Ale wymieńcie mi kraj który nie był w tamtych czasach. Zachód który mordował miliony na koloniach, o reszcie świata nawet nie wspominam.
Z każdym dniem gardzę tym portalem coraz
@Trixie: Masz rozjechane na strzępy państwo, zlepione z 3 części, chcesz coś zrobić, ale masz dookoła wrogów, w dodatku musisz od razu rzucać setki tysięcy żołnierzy na wschód, bo kacapy. rusz ruszały wyzwalać świat, udaje się jakoś ocalić kraj, jeszcze bardziej #!$%@?, musisz rządzić jak dyktator bo się nie da inaczej, Jedynie gdzie masz racje to że gospodarka mogła sie rozwijać, ale dalej masz wtedy Wielki kryzys z lat 30. gdzie
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@GULO666: nie możesz wszystko kryzysem i wrogami tłumaczyć, Polska pod tym względem nie była unikalna, a państwo nie zajmuje się jednym problemem naraz, tylko potrafi wiele problemów jednocześnie rozwiązywać. Generalnie to z pilsudzkim jest jak z Biblią. Każdy mówi o nim w superlatywach, dopóki się bardziej nie zagłębi w jego postać. Gdyby historia potoczyła się inaczej, to byłby zapamiętany jak drugi franco, czyli jako krwawy dyktator, który opóźnił Polskę jak się
@Trixie: no właśnie mogę tak tłumaczyć. Niemcy były wiele bogatsze a ten kryzys doprowadził Hitlera do władzy, Polska nie miała Kolonii jak Zachód, więc czym mieliśmy się wspomagać. a to że Historia by go zapamiętała jako drugiego Franco, to już twoje gdybania, nic więcej. Daj te przykłady opóźniania ,, jak się tylko dało ,,
Wiem że był socjalistą, więc gospodarczo był słaby, Ale napisałeś to tak jakby do był czarną postacią
@GULO666: ja mailem to szczęście, że tych dwadzieścia lat temu miałem szanse rozmawiać z ludźmi którzy żyli w czasach Piłsudskiego (moje prababcie i sąsiadka, osoby o dobrym pochodzeniu/wykształceniu). Wierz mi, żadne z nich nie wypowiadał się pozytywnie o „wodzu”. Głównym problemem było obstawianie niekompetentnych ludzi na ważnych stanowiskach. Po jego śmierci nie było komu zarządzać krajem (np: opozycja w więzieniu).