Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Adrian77: no to fake jak #!$%@?, temat do zamknięcia ( ͡° ͜ʖ ͡°)

hologram w oryginale jest umieszczony wewnątrz plastikowego odlewu, a pendrive ma write-protect
  • Odpowiedz
@Avil: Sam napis Microsoft po lewej stronie w łuku jest niebieski. Kolor tych kształtów jest głównie żółty z bliska. Dodatkowo jeszcze jakiś kolor tam jest. Jak się patrzy z daleko, to jest taki zielony wyblakły. Po prawej jest zielony jaskrawy.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Adrian77: to brzmi jak bardzo dobra reprodukcja albo oryginał który Microsoft wydał na jakiś dziwny rynek i nigdy nie mówił o jego zabezpieczeniach

ale wtedy ta karta nie byłaby po angielsku
  • Odpowiedz
@Avil: Microsoft PID Checker twierdzi, że klucz jest prawidłowy do wersji OEM. Aktywować nie próbowałem. Pomoc techniczna też twierdziła, że klucz jest prawidłowy OEM. O certyfikacie nic nie powiedzieli. Chociaż pytałem. Tylko na naklejce z kluczem jest X19-98841 oraz X20-17646, a program pokazuje [TH]X19-99481. W książeczce wewnątrz jest X22-10561-01, a na certyfikacie pudełka X21-083899.
  • Odpowiedz
@Avil: Certyfikat niby na Irlandię wskazuje, ale kod HAV na Rosję/Chiny. Data na certyfikacie z roku 2022, ale wzór certyfikatu starszy. Aż takie dobre podróbki by robili?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Tylko na naklejce z kluczem jest X19-98841 oraz X20-17646, a program pokazuje [TH]X19-99481.

@Adrian77: nevermind, jestem ślepa

klucz z karty mówi że retail, klucz z programu że oem
x20-17646 to part number, ten będzie inny na każdym elemencie zestawu i to normalne
  • Odpowiedz
@Avil: Czyli może to ogólnie to oryginalne jest, ale złożone przez kogoś samodzielnie. Nie było pakowane przez Microsoft. Pudełko stąd, klucz skądś indziej. Na czacie Microsoft nie potrafił powiedzieć, z którego kraju jest klucz. Tylko ten pendrive jest taki jednoznaczny. Masz może zdjęcie takiego oryginalnego pendrive'a, ale nie ze strony Microsoftu? Może wersje pudełkowe OEM tak mają, a Microsoft specjalnie się nimi nie chwali, żeby ludzie kupowali retaile i myśleli, że
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Adrian77: możliwe, chociaż wątpię że pudełka są oryginalne, tego jest za dużo
może jakaś oficjalna fabryka po godzinach robi podróbki, co się zdarzało
Microsoft ma tylko przybliżone informacje o regionie (kontynent lub teren ze specjalnym traktowaniem, na przykład Chiny lub Unia Europejska)

miałam takiego oryginalnego pendrive, z x-komu
wyglądał zupełnie inaczej XD

nie ma pudełkowych wersji OEM, wersje OEM wyglądają tak (zdjęcie z Allegro)
Avil - @Adrian77: możliwe, chociaż wątpię że pudełka są oryginalne, tego jest za dużo...

źródło: comment_1660848303wsyraFlLuyTTSOMTyjM9Ug.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Adrian77: a wiesz czemu nie wierzę że te pudełka są oryginalne? a dlatego że istnieją sklepy które jawnie sprzedają podróbki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

microsoft.sellix.io
  • Odpowiedz
@Avil: Czyli w sumie też nie ma pewności, czy ta moja wersja jest podróbką. Może to jakiś składak jest. Tylko kod pod kluczem wskazuje na retail, a w programie kod mówi, że to OEM. Sam kod niby prawidłowy. A może rzeczywiście fabryki po godzinach sobie dorabiają. Ciekawe czy jak kupię niby prawdziwego retaila z jakiegoś sklepu typu Morele, Komputronik, X-Kom, czy będzie się wszystko zgadzało.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Adrian77: na pewno karta z kluczem i pendrive są podrobione, reszta możliwe ale nie mam 100% pewności
tak, będzie się zgadzało, miałam już ( ͡° ͜ʖ ͡°) został mi tylko OEM z Windowsa 8 bo BOXy sprzedałam, więc nie mogę ci sprawdzić na bieżąco
  • Odpowiedz