Wpis z mikrobloga

@Avil: To może w ten sposób robią boxy oemowe te nielegalne? Mają dostęp do kluczy, pudełko łatwo podrobić, certyfikaty firmy po godzinach i tak kręcą ten biznes. A tego wtapianego hologramu nie chcą podrabiać, bo za duży koszt podróbki.
@Avil: Kłócę się ze sprzedającym. Cały czas twierdzi, że to oryginał. Pochodzi od partnerów Microsoftu. Pytałem o szczegóły, to tylko że to jest legalne i oryginalne.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Adrian77: ja myślę że oba, miałam podobnie
zauważyłam że amerykański support na czacie jednocześnie więcej widzi/wie i jest bardziej wyrozumiały (no bo mają politykę "zrobimy wszystko żeby konsument był zadowolony", i w jej imię nadpisują limity MAK, aktywowują OEMy na dziesiątkach komputerów, etc.)
@Avil: Szczerze, to nie wiem jaki u mnie był support. Dwóch to chyba jakichś Hindusów było. Takie imiona mieli. I jedna ostatnia normalniejsza Adriana. Tylko skoro oficjalna pomoc techniczna Microsoftu twierdzi, że to jest OEM, klucz jest oryginalny i mogę tego używać, to mogę też to uznać za stanowisko Microsoftu. Oficjalnie mi pozwalają. Historia tego czatu się zapisała, ale mam też screeny.
@Adrian77: ale co tu dywagować? Pendrive powinien być zabezpieczony przed zapisem. Nie jest? Więc to nie wyszło z fabryk MS. Można też na chacie zapytać ile aktywacji już było na tym kluczu. Jeśli jeszcze 0 to może rzeczywiście mają dostęp do oryginalnych kluczy i jedynie oprawę (pudełko, pendrive) podrabiają. Ale w tę pracę "po godzinach" nie chce mi się wierzyć. Pytaj o ilość aktywacji.

Gdzie to kupiłeś i ile było tańsze
@Avil: @Login_login Pendrive jest zabezpieczony przed zapisem. Hologram na pendrivie wydaje się być w tym plastiku. Później spróbuję tę folijkę z tej niebieskiej części ściągnąć. To jest jakaś pierwsza edycja box na Polskę?