Wpis z mikrobloga

Złożyłem dzisiaj dwa zestawy #lego:

* 76907 – Lotus Evija
* 76900 – Koenigsegg Jesko

I w obu przypadkach mam takie same odczucia – Lego schodzi na psy. Instrukcje są niedokładne. Brakuje części lub są pomylone i trzeba kombinować. Pomysł z nalepkami jest bardzo słaby. A ich jakość cóż… wątpliwa.
Czeka mnie jeszcze 10265 – Ford Mustang, ale to jest zestaw przed COVIDowy i mam dziwne wrażenie, że jakość będzie lepsza.
  • 13
@VVateuszMordawiecki: Tak porównuję bo nie mogę zrozumieć jak instrukcja SC może być niejasna dla dorosłego.

Co do kontroli jakości widać musze mieć farta i chyba puszczę lotto. Kupują kilkanaście zestawów rocznie, zwykle ponad 1k elementów i nigdy nie brakowało najmniejszego elementu.

Instrukcja Ferrari ma mega bład i fakt to jest bardzo słabe.
@damw: Lotus - pomylone części 6214814 i 6214813. To są symetryczne elementy błotników i zamiast po osiem jednych jest 9, a drugich 7.
Koenigsegg – zamiast ośmiu 6024044 jest ich 6, ale do paczki trafiły dodatkowa para 6213880/6213881 i niby da się to zastąpić w jednym miejscu, tak, że tragedii nie ma, ale zawsze.

@mister_wujas: moje wrażenie. Instrukcje są czytelne, ale nadal łatwo coś zgubić.
@koziolek666: ja ostatnio wróciłem do LEGO i mam bardzo mieszane uczucia:
1. naklejki - tutaj nie ma co się rozpisywać, w starych zestawach miałem nadruki na klockach i po dziś dzień je mam. Wątpię żeby naklejki tyle przeżyły
2. Klocki - jakość jest znacznie gorsza niż kiedyś. Jakieś ślady po formach, zadziory, klocki wygięte w delikatny łuk - to wszystko prosto z pudełka.
3. Braki - zdarzają się zdecydowanie za.czesto. i
3. Braki - zdarzają się zdecydowanie za.czesto. i co, mam czekać na klocek miesiąc zanim mi go doślą? Z drugiej strony - ostatnio w zestawie miałem nadmiar kilku elementów, które na pewno nie były w zamierzeniu zapasem ;)


@Dziki_czoug: to wynika ze sposobu pakowania klocków. Drobne elementy nie są liczone, ale ważone. W teorii jest to dobre założenie, bo można przyjąć, że powyżej jakieś masy, mamy odpowiednią ilość klocków. Błędy w
2. Klocki - jakość jest znacznie gorsza niż kiedyś. Jakieś ślady po formach, zadziory, klocki wygięte w delikatny łuk - to wszystko prosto z pudełka.


@Dziki_czoug:
Manufacturing of Lego bricks occurs at several locations around the world. Moulding is done in Billund, Denmark; Nyíregyháza, Hungary; Monterrey, Mexico and, most recently, in Jiaxing, China. Brick decorations and packaging are done at plants in Denmark, Hungary, Mexico and Kladno in the Czech Republic.