Wpis z mikrobloga

Pójść do lekarza POZ i ewentualnie poszerzyć diagnostykę o parametry gospodarki żelazem, proteinogram, etc
  • Odpowiedz
no taki niedobór żelaza


@tomtom666: skąd wiesz jaki niedobór żelaza i czy w ogóle ma OP? Skoro nigdzie tego nie podał

oszukańczych suplementów


@tomtom666: ty to napisałeś nie ja ( ͡° ͜ʖ ͡°), jak nie rozumiesz kontekstu i że lepiej starać się wprowadzać nawyki, które nie dopuszczą do niedoborów w przyszłości to dalej bądź na siłę śmiesznym
  • Odpowiedz
@Arado-Akbar: wyraźnie napisałeś "dieta zamiast supli", co jest po prostu głupie, dietą nie koryguje się niedoborów.

Co ma gość a czego nie ma to mnie nie obchodzi, lekarz jest od tego a nie ludzie z portalu z pedofilią papieską, odniosłem się do fragmentu "dieta zamiast suplementów na niedobory".
  • Odpowiedz
@tomtom666: celowo pomijasz słowo "najlepiej" cytując mój komentarz? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
W takim razie wytłumaczę - jeśli jest opcja żeby uniknąć suplementów i można zrobić to na spokojnie dietą to jak najbardziej jest to najlepsza opcja, natomiast gdy niedobór jest zbyt duży i nie da się sensownie go uzupełnić - wtedy trzeba sięgnąć po suplementy.

Co ma gość a czego nie ma to mnie nie obchodzi
  • Odpowiedz
to nie mój kolega, to mój stalker


@tomtom666: a rozumiem, taka przyjaźń jednostronna ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jeśli stan zdrowia opa wynika z niedoborów, to są naprawdę niewąskie i w żadnym wypadku sama dieta nie wystarczy.


Na 99,9% jest jak piszesz i tutaj akurat zgadzam się z tobą
  • Odpowiedz
@Arado-Akbar: ...przy czym dodam, że nawet jeśli to niedobory, to pewnie nie wynikają z diety, niedobór powiedzmy żelaza u mężczyzny zazwyczaj wynika z krwawień z przewodu pokarmowego (np z guzów), albo z ostrych jazd w układzie pokarmowym typu nieleczona celiakia.
  • Odpowiedz
  • 0
@LubieDlugoSpac A może po prostu oznaczyć morfologie ponownie za 10 dni?

Podajesz rbc - nie podajesz hemoglobiny; podajesz wbc a zero informacji o rozmazie - dyskusja o morfologii bez tego w wielu komentarzach jest całkowicie bezcelowa.

Skonsultuj wynik z lekarzem który go zlecił.
  • Odpowiedz
@Wjolka: Hemoglobina 14,0 g/dl 12,0 — 16,8
Hematokryt 0,41 0,40 — 0,52
MCV 94,9 fl 83,0 — 103,0
MCH 32,5 pg 28,0 — 34,0
MCHC 34,2 g/dl 32,0 — 36,0
Płytki krwi 215 x10^3/µl 125 — 400
RDW-SD 41,1 fl 37,0 — 54,0
RDW-CV 11,9 % 11,5 — 14,5
PDW 12,9 fl 9,0 — 17,0
MPV 10,7 fl 9,0 — 12,6
P-LCR 30,4 % 13,0 — 43,0
% neutrocytów ↓ 41,6
  • Odpowiedz