Wpis z mikrobloga

#pytanie Z czego jest znany Wrocław ?? () Większość miast ma jakieś charakterystyczne rzeczy - Poznań: Rogal, Koziołki, Targi Kraków: Sukiennice, Kazimierz, Warszawa: Syrenka itd itd. Co jest we Wrocławiu oprócz mostów ? #kiciochpyta
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Soju: A z czego może być znany jak należy do Polski dopiero niecałe 70lat? Ja jedyną rzeczą jaką mogę wymienić to Most Grunwaldzki, ale czy ktoś z dalszych rejonów to w ogóle kojarzy to nie wiem.
  • Odpowiedz
@Suszi88: Że rynek najładniejszy w Polsce to można o prawie każdym powiedzieć, ale czy jakieś miasto z tego słynie? Ostrów Tumski też jest w prawie każdym mieście nad rzeką. Panorama Racławicka - ok.
  • Odpowiedz
@Soju: to terminy z wiki, a niżej? już sam Wrocław, zabytki, zwiedzanie itp. Po prostu polecam, szczególnie z dziewczyną wieczorem na bulwar z widokiem na katedrę i odrę. @Godlike_Atheist: Różne slangi rozumiem ale takiej składni zdania niestety nie ogarniam, także nie mogę odpowiedzieć.
  • Odpowiedz
@Soju: Chodziło mi raczej coś takiego, że zadasz komukolwiek w Polsce pytanie na skojarzenia: Koziołki? Poznań!, Smok Wawelski? Kraków!, Pierniki? Toruń! Najładniejszy rynek w Polsce? yyyy... ilu niby od razu skojarzy to z Wrocławiem? To samo Ostrów Tumski. Mnie jako osobie z poza Wrocławia, naprawdę ciężko jest wskazać taką rzecz która natychmiast na myśl przywoływałaby Wrocław. Panorama Racławicka taka jest, ale nie ma aż tak silnych powiązań jak właśnie Smok
  • Odpowiedz
@Suszi88: Po prostu na miesiąc mam do wyboru 5 miast z czego mogę wybrać 2-3 .

Wrocław, Toruń, Gdańsk, Berlin, Warszawa.

W Warszawie będzie lądowanie to przy okazji można zobaczyć więc się nie liczy :) Pozostały 2 -3 do wyboru i tak rozmyślam nad Wrocławiem bo pozostawił na mnie całkiem dobrze wrażenie.
  • Odpowiedz