Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 72
#atencyjnysmuteczek

Jadę w niedzielę pociągiem o 7 rano, żeby móc zrobić ludziom kawkę. Dlatego w niedzielę powinny być podwójne napiwki ;)
Oczywiście żartuję ( ͡º ͜ʖ͡º)
Ostatnio się rozpadało, ale dla mnie to lepiej, wolę jak zrasza mnie mżawka niż parzy słońce.
W końcu się wyspałam! 9 godzinek snu lekko było, więc wypoczęta w końcu jadę do pracki.

Dziś trochę o akceptacji. Jako, że jestem kobietą to media społecznościowe teraz potrafią zniszczyć mój nastrój zupełnie. Czuję się czasem "okej" budząc się, a potem zobaczę przez przypadek jakiś profil "idealnej dziewczyny" i moja samoocena leci w dół. Oczywiście, że te zdjęcia to tylko piksele i często różnią się od rzeczywistości co ostatnio promuje coraz więcej zagranicznych "influencerek" i uważam, że to dobre, bo idealizacja ludzkiego ciała stała się mocno krzywdząca.
Nie mogę stwierdzić, że akceptuję siebie w 100%, ale myślę, że wystraczająco. Po kilku latach nienawidzenia swojego ciała, zrozumiałam, że to i tak mi nie pomoże w niczym. Jakiś tam glow up można zrobić. Ja na przykład schudłam. Malować się nie chcę, bo czułabym się nieswojo. Jednak nie zawsze wszystko się da zmienić i naprawić. Tj. czasem można operacjami plastycznymi, ale póki co nie jestem do nich zupełnie przekonana.
Najgorsze co można robić to ciągle się do kogoś porównywać. A Ci do których się porównujemy także zapewne się ciągle do kogoś porównują. Myślę, że większość społeczeństwa nie akceptuje siebie w 100% i to bardzo przykre.

Więc Wykopki dziś odłóżcie media społecznościowe, przestańcie się porównywać do innych i po prostu uśmiechnijcie się do samych siebie ;)
Pobierz
źródło: comment_1660454833jsyFZxa90JhF8LRhBAYYSx.jpg
  • 34
@smuteczek2000s: dokladnie. Wiesz byłem na pewnego rodzaju terapii byly ładne kobiety, przystojni inteligentni faceci i tak samo jak reszta niskie poczucie wlasnej wartości albo nawet, większy z tym problem niż przeciętni umysłowo i fizycznie. To bardziej kwestia jak ktoś się ze sobą czuję, otoczenie w jakim dorastal, na ile jest świadomy i ile nad sobą pracował. Z mojego doświadczenia. Natomiast ideałów nie ma :)
@smuteczek2000s: lepiej mieć wolne, niz nie :) nie o to mi chodziło. tak myślałem, że źle się wyraziłem :D patrz, jeżeli ktoś był gruby/chudy/niespełniony w jakiś sposób i robi krok ku dobremu, nie porównując się z liderami tych grup spolecznych, będzie zadowolony, że coś się ruszyło, a nie będzie tak, że pomyśli o sobie, potem o kimś lepszym od siebie pod tym względem i się zdołuje i uzna, że to i
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@smuteczek2000s: Niestety, tak działają Social Media. Przeglądasz czyjeś wpisy, widzisz życie pełne wyjazdów, spełniania się i podświadomie Cię to boli. Podczas gdy taka osoba wrzuca z 10 zdjeć do roku, co daje jedno na niecałe półtora miesiąca. A większość osób jakimiś wypadami do centrum + do restauracji, wyjazdami nad morze raz do roku czy innymi #!$%@? mujami nabije tyle wpisów rocznie, albo i wiecej, po prostu sie tym nie flexują
@smuteczek2000s

Ile razy cię tak jeszcze pokroją byś zaczęła pasować do układanki Co zmienić można? Uda? Barki? Powiększyć biust wargi Odessać tłuszcz z talii? A potem co Zawsze nas czas nagli więc dziś zobacz jak pchasz kwas w zmarszczki By zakryć te lata walki a w konfrontacji z młodszą i tak biorą ją ~Zeus


Porównywanie się z innymi to choroba naszych czasów, uważam, że za mało się o tym mówi głośno.
@smuteczek2000s: operacje plastyczne są drogie, i masz zawsze takie poczucie, że zamiast wydać na nowe meble do kuchni to wydasz na naprawę końcówki nosa. W dodatku porównywanie się do innych i czeste myślenie o sobie źle tak jak Ty to robisz jest nienormalne
@smuteczek2000s: Zeby osiagnac spokoj, musisz sie alceptowac na 100% oraz totalnie odseparowac od wplywu czyichs oponii na ciebie. Zyjesz dla siebie, nie dla innych. Zadowalanie innych, obcych czesto osob, to bzdura, ktora mami cale spoleczenstwa.

Wygladaj jak chcesz, zyj jak chcesz i wywalaj ze swoijego cennego zycia osoby, ktore podkopuja w tobie poczucie wlasnej wartosci (np. Przestan ogladac ten #!$%@? bezwartosciowy instagram).