Wpis z mikrobloga

Kupiłem sobie #gothic za 6zl i robiłem pierwsze w życiu podejście ale póki co się odbiłem. Grafika jest ok ale tragiczne sterowanie, tragiczny system walki, tragiczny interfejs, brak autosave... Jezu technicznie ta gra leży totalnie. Jak #!$%@? normalny czlowiek ma wpaść na to ze otwarcie skrzynki to ctrk+w i potem jeszcze raz w a potem przekładanie itemów to ctrl+strzałki xD kto to wymyślił, tragedia. Dotarłem do starego obozu i w sumie nie wiem co dalej mam zrobić, z diego nie mogę pogadać, dalej mnie nie puszczają, nie ma żadnej listy zadań czy cokolwiek co by mnie nakierowało co dalej xD

#gry #gothic1
  • 74
SerTrapistow: czego się spodziewać po 21 letniej grze


@Atreyu: wystarczyło by mi tylko żeby np. otwieranie skrzynią było domyślnie jedynym przyciskiem a nie jakąś dziwną konfiguracją klawiszy, pierwsza gra w której zwykle czynności są tak utrudnione. Są zapewne na to mody ale dziwi mnie, ze na etapie produkcji nikt nie wpadł na to, ze ctrl+w jest trochę mało intuicyjne dla gracza który nawet żadnego samouczka nie dostaje ( ͡° ͜
@SerTrapistow: zoomer odpalił gierke gdzie nie ma znacznika typu IDŹ DO TEJ JASKINI I ZABIJ TEGO KOLESIA i już sie gubi jahahahaha


@CiociaCBD: no widzisz, nowe gry przyzwyczaiły do sposobu grania gdzie nie tracisz kilku godzin na to ze biegasz po całej mapie jak porąbany żeby znaleść co właściwie mam teraz zrobić a gry są wypełnione fabuła i rozgrywką a nie bezsensownym bieganiem
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@SerTrapistow: też się odbiłem totalnie, próbowałem też drugą część i bez szans - kamera i sterowanie tragiczne

Jeśli chcesz podobnej gdy ale znacznie lepszej pod tym względem to od tego samego studia polecam Risen. Mi się bardzo podobało
w którym miejscu masz info którym przyciskiem sie otwiera skrzynię/podnosi itemki? Albo którym się walczy?


@SerTrapistow: to trzeba było pokminić kombinacje tego co w tym spisie jest. W tamtych czasach to było bardzo intuicyjne że jak chcesz ruszyć skrzynią do przodu to klikasz W jakbyś chciał iść do przodu xd
@SerTrapistow: ja ogarniałem tą grę w podstawówce z kolegą po szkole bez żadnych poradników bo nie mieliśmy internetu a tu chłop dorosły nie wie jak skrzynkę otworzyć XDDD a samo sterowanie nie jest złe tylko po prostu inne niż w innych grach. Z resztą uwaga ale sterowanie można sprawdzić w opcjach gry i nawet w pewien ograniczony sposób dostosować do siebie


@Positano1: pokaż mi na screenie wyżej gdzie jest w