Wpis z mikrobloga

Znajomy ma dość dużą wadę wzroku, pracuje przy komputerze i musi z reguły skalować ekran na 150% żeby dobrze widzieć. Rozgląda się teraz za monitorem do domu i zastanawiamy się na jakie parametry powinien patrzeć? Przeszukałem troche internetu ale trafiłem właściwie tylko na 1 w miarę sensowny artykuł.

Wstępnie pomysł mam taki, żeby celować w monitor 4k 32" albo WQHD 27" 16:9 z jasnością >300 nitów. Główne założenie jest takie, żeby przy powiększaniu nie stracić za dużo na ostrości. Co o tym myślicie?

#monitory #pcmasterrace #wadawzroku #wadywzroku
GzS - Znajomy ma dość dużą wadę wzroku, pracuje przy komputerze i musi z reguły skalo...

źródło: comment_1660379230RHGwpiU1KgDZGo5eCVpjKZ.jpg

Pobierz
  • 6
@GzS: 32" 1440p daje taką samą ostrość (Ilość pikseli na cal) jak 24" 1080p, więc ze skalowaniem będzie to troszkę "rozpikselowane", ale dla osoby ze słabszym wzrokiem nie ma to znaczenia - On i tak tych pikseli nie zauważy, a zauważy to, że na większym ekranie ma relatywnie większą czcionkę znacznie łatwiejszą do rozczytania. Patrz na ekrany 32" 1440p na panelu IPS z rozkładem subpikseli RGB, gdyż rozkład BGR ma negatywny
Przy okazji - Wiesz może jaką wadę ma znajomy? I czy oczywiście ma dobrze dobrane aktualnie okulary?


@Tomaszwro: Jeśli źle widzi to znajomy OPa ma albo tragicznie dobrane okulary albo nie ma ich w ogóle co było by mega dziwne.