Wpis z mikrobloga

@patrykard: Dokładnie tak. Badanie toksykologiczne przecież nie polega na tym, że wrzucasz próbkę do komputera i on robi "BIP BIP" i wypluwa listę substancji. Musisz zastosować konkretne odczynniki do konkretnych związków chemicznych, więc jeśli nie będą chcieli znaleźć związków rtęci, to ich po prostu nie znajdą. I cyk, pora na CS-a.
  • Odpowiedz
@dthprf: Opozycja się na coś przydaje w końcu, bo kilku posłów na własną rękę zadeklarowało, że pobierze próbki i przekaże niezależnym laboratoriom do diagnostyki. Oczywiście tu się pojawia problem, bo władze będą krzyczeć, że to pewnie szwindel, że to pewnie podmienione próbki i w ogóle, a najpewniej to próbki wody, do której Tusk nasrał i stąd zatrute, ale szczerze mówiąc, to o wiele większe zaufanie mam do ustaleń posłów związanych z
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@patrykard: No, pH i przewodność przekroczyły się same z siebie. Nie wpłynął na nie żaden związek chemiczny. Taka niepokalana zmiana parametrów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Mr_Hand_of_Fate:

Badanie toksykologiczne przecież nie polega na tym, że wrzucasz próbkę do komputera i on robi "BIP BIP" i wypluwa listę substancji

Wlasciwie to czemu tego się tak nie robi? Mamy zajebiste chromatografy, które właśnie działają tak jak opisałeś i czemu nie używa się ich do takich celów?
  • Odpowiedz
@ZdeformowanyKreciRyj: Może przez ostatnie lata trochę to poszło do przodu, niemniej to są informacje, które mam z wykładów i podręczników do medycyny sądowej.
Nie jestem chemikiem i nie potrafię powiedzieć, czy badanie chromatografem ujawni wszystkie substancje. Natomiast zawsze było tak, że określało się zakres badań, tj. np. "szukamy substancji z grupy warfaryn".
Możliwe zresztą, że robi się chromatografię i spektrometrię dla badań przesiewowych, żeby wstępnie wiedzieć, czego szukać, ale o ile
  • Odpowiedz
@budus2: Wydaje mi się, że temat może być trochę bardziej złożony, bo z całą pewnością w toksykologii używa się spektrografii, pytanie tylko, czy najpierw nie jest niezbędna izolacja szukanych substancji.
  • Odpowiedz
@budus2: Niekoniecznie, bo przecież wiele rzeczy da się wytrącić na wirówce. Ale nie wiem, czy możliwe jest przy aktualnym stanie techniki takie generalne określenie całkowitego składu chemicznego danej mieszaniny.
  • Odpowiedz