Wpis z mikrobloga

#pytanie
#informatyka
Mam taki stary komputer którego nie używałem od ponad roku. Teraz go odpalam, otwiera sie Windows i wyskakuje komunikat: "Nie mozna zaintsalowac Systemu Windows na tym komputerze. Aby zainstalowac system Windows uruchom instalacje ponownie" i jak klikne OK to pisze ponowne uruchamianie, system uruchamia sie na nowo, znowu otwiera sie Windows i znowu taki komunikat. Takie bledne kolo. Jak uruchomic na nowo instalacje Windowsa na takim czyms? Moim zdaniem na samym poczatku jak sie wlacza komputer i jest czarny ekran to powinno sie wejsc do jakiegos nie wiem biosa, wcisnac F1 albo F2 F3 F4 czy cos takie i moze tak jakos podzialac, ale nie wiem dokladnie jak to sie robi. Jakies pomysly?
  • 7
@martimo90: płytkę z windowsem potrzebujesz, wkładasz do napędu przed restartem i ci wyskakują opcje do naprawy lub reinstalki. Jeśli nie wyskakują to wtedy hop do biosa i ustaw cd na pierwszym miejscu w łańcuszku bootowania
@martimo90 ile masz w nim fizycznie dysków twardych? Może zwyczajnie padł ten na którym był system i przez to próbuje bootowac z drugiego. Działał przed tą przerwą? Było coś zmieniane? Może nie trzeba będzie stawiać systemu gdy się uda znaleźć przyczynę