Wpis z mikrobloga

@AcyX co czekaj zaraz. Masz dni urlopowe jak bardzo chcesz i Ci pozwolą to możesz chodzić w kratkę i wykorzystać te 14 przez miesiąc codziennie.

Chyba że masz doprezycowane w umowie coś dziwnego
@AcyX: ja mam w umowie o prace zapisane że musze wziąć 10 dni ciągiem urlopu to dostane dodatek do wakacji w wysokości 700 zł na rękę. U nas wypisujemy ciągiem 10 dni, ale nieoficjalnie możemy iść 1 tydzień np. w lipcu i 1 tydzień w sierpniu.
@LeniwiecPracoholik: Masz rację, zapomniałem o tym. Po prostu mój aktualny pracodawca ma to w dupie i nie zwraca na to uwagi. W sumie to nawet 14 dni, kalendarzowych. Czyli trzeba wziąć 10 dni z pracy, jeśli pracodawca to egzekwuje.

@AcyX: Podpytaj jak u Ciebie jest. Kiedyś jak pracowałem w #!$%@? Państwowych to faktycznie wymagali tego, ale aktualny pracodawca ma to w dupie i nie wymaga takich cudów.

Pamiętaj, też, że
@AcyX: Pracodawca musi ci udzielić urlopu, który trwa przynajmniej 14 dni kalendarzowych. Musi udzielić - tzn. nie może ci go odmówić. Teoretycznie, ty wcale nie musisz iść na żaden urlop, ale w razie jakiejś kontroli to pracodawca za to odpowiada, więc może nakazać ci zaplanować te 14 dni urlopu i go wykorzystać.