Wpis z mikrobloga

#mirkowyzwanie

1. Zrób piramidę z osobą towarzyszącą.
2. Zrób zdjęcie kartki ze swoim nickiem na tle 3 różnych szczytów górskich.
3. Wyhaftuj mały obrazek.

Długo się nie zastanawiałem nad wyborem zadania. Nie chciałem wstawiać zdjęcia osób, a wycieczkę w góry mam zaplanowaną tuż po terminie oddania wyzwania. Wybór padł na haft.
Pierwsza myśl, "ok, od czego by tu zacząć". Przesiedziałem cały dzień szperając po necie. Czytałem o rodzajach haftów, co potrzebne do zaczęcia tej przygody no i najważniejsze jaki wzór wybrać. Na szczęście na pewnej stronie znajdują się zestawy startowe dla takich żółtodziobów jak ja. Paczka doszła 3 - 4 dni po rozpoczęciu wyzwania. Jeszcze tego samego dnia, pełen energii zacząłem haftować. Na początku próbowałem różnych haftów z dołączonej instrukcji (widać na niektórych segmentach również moje wymyślne hafty). Ostatecznie do gustu przypadł mi haft "long and short Stitch" którym wykonałem większość segmentów, a przynajmniej jego marną podróbą.
Codziennie starałem się coś robić. Niestety wyjazdy mocno ograniczyły mój czas. Koniec końców udało się dokończyć dzieło i z radością mogę je Wam pokazać.
Czy polecam haftowanie? Nie. To zajęcie dla kogoś z dużą ilością czasu, precyzją i cierpliwością. Nie zmienia to faktu, że super się bawiłem. Mam w planach jeszcze jeden obraz - postać z "Kapitana Bomby".
Trochę statystyk:
- ilość czasu spędzona na haftowaniu: ok. 14h
- ilość wykorzystanej muliny: 4 kolory ok. 25 metrów
- ilość wykorzystanych igieł: 3.

Bananowaty - #mirkowyzwanie 

1. Zrób piramidę z osobą towarzyszącą.
2. Zrób zdjęc...

źródło: comment_1660249294FquFsTT9ROlZh9py9BzHLE.jpg

Pobierz
  • 3