Wpis z mikrobloga

1. Wystrugaj coś z drzewa i zaskocz nas.

2. Odwiedź Park Narodowy / Rezerwat Przyrody i zdaj relację.

3. Zadbaj o swoje zdrowie: ćwicz przez 40 min dziennie przez 7 dni od razu po przebudzeniu.

Początkowo chciałem zmienić zestaw #mirkowyzwanie bo planem na urlop było życie w drodze.
Ale oświeciło mnie: zadanie nie precyzuje, że relacja ma być konkretnie ze zwiedzania jednego parku. Więc robię relację z odwiedzin wielu parków ( ͡° ͜ʖ ͡° )*:

W związku z tym wyklarował się dość prosty w założeniach plan: Tym razem na urlop jadę "tropem najszybszego ślimaka świata" po drogach różnorakich, w tę i we wte, zamiast mojej standardowej jazdy na #motocykle czyli "lecę do celu bez ekspresówek i z minimum przystanków". Jak się okazuje, plan lekko szalony bo zamieniający trasę 550km i 9h w molocha na zaledwie 900km, ale za to ponad 18 godzin jazdy ( ͠° ͟ل͜ ͡°)
"Oficjalnym" celem wyprawy był PN Gór Stołowych, w którym byłem wiele razy i którego też nie brałem teraz za cel do odwiedzenia, a tylko docelowy punkt na mapie.

Cała wyprawa dała mi sporo wniosków (w tym w kwestii #benelli TRK502), parę miejsc "must have" do spokojnego odwiedzenia i nowy punkt widzenia na jeżdżenie motocyklem (o czym na koniec). Noclegi to #biwakowanie #outdoor w ramach #zanocujwlesie z którego korzystałem po raz pierwszy (choć zdecydowanie niepierwszy raz spałem w lesie ( ͡° ͜ʖ ͡°)).

A więc, bez zbędnego ociągania. Ruszamy!
Aramil - > 1. Wystrugaj coś z drzewa i zaskocz nas.
 2. Odwiedź Park Narodowy / Rezer...

źródło: comment_1660239494HDdOun6gBKeEvFlMcifNOR.jpg

Pobierz
  • 11
Dzień pierwszy:
Na początek wyjazdu pozwoliłem sobie na odrobinę szaleństwa - wyjazd nie tylko po południu, ale też po pracy i dodatkowo spotkaniu w barze ( ͡º ͜ʖ͡º)

Plan był taki, aby wstępnie zapakować się jeszcze przed pracą, potem tylko szybki prysznic, przypięcie wszystkiego i jadę dalej wpadając do baru "tylko na momencik".
Oczywiście plan udał się w 0% xD


Musiałem zredukować bagaż bo "parę dupereli" dołożonych
Aramil - Dzień pierwszy:
Na początek wyjazdu pozwoliłem sobie na odrobinę szaleństwa...

źródło: comment_1660239855SwKdTPsmwfzefpJyPn5mA2.jpg

Pobierz
Dzień drugi
W miarę przyjemna pobudka przed południem i mniej przyjemne odkrycie jak łysy jest las w okolicy (na szczęście tym razem nie okazało się że mam budynek 200 metrów obok xD). Dzięki okolicznej tablicy z ptasim zegarem dowiedziałem się również, że wyszukanie miejsca i rozłożenie się zajęło mi ponad godzinę (telefonu nie sprawdzałem, bo po co ( ͡° ͜ʖ ͡°). Dojechałem na miejsce 2:10, a byłem byłem
Aramil - Dzień drugi
W miarę przyjemna pobudka przed południem i mniej przyjemne odk...

źródło: comment_16602398862yW5AyulMuQY8VtTY5BjwX.jpg

Pobierz
Dzień trzeci
Pierwszy (i ostatni ( ͡° ͜ʖ ͡°)) dzień wyjazdu w którym wystartowałem o "normalnej" porze. Tutaj już zaczyna się wyjazd z płasko-polski. Choć akurat na okolice Poznania nie ma co narzekać, wybitnej nudy tu nie ma. Zaczęły się trasy typowe dla wyżyn - ukształtowanie zdecydowanie ciekawsze niż nisko, trochę zakrętów. Nie przedłużając:
- Przemkowski Park Krajobrazowy, wieża widokowa na Wzgórzu Fryderyki.
Wieża nijak nie jest punktem
Aramil - Dzień trzeci
Pierwszy (i ostatni ( ͡° ͜ʖ ͡°)) dzień wyjazdu w którym wystar...

źródło: comment_16602399305jWlOl1oBfUSH17IwHtjpJ.jpg

Pobierz
Pozostałe dni
Po pierwotnej trasie, odwiedziłem jeszcze kilka punktów, w tym "dokończyłem" plan wycieczki:
- PK Gór Sowich, wieża na Włodzickiej Górze
Super miejsce, które dodatkowo zyskało na wartości z racji "urozmaiceń" przy wizycie. Dojazd polną drogą na polanę obok (spokojnie da się wjechać na szosowych oponach, choć przy dwuśladzie polecam raczej pojazdy z nie-miejskim prześwitem ( ͡° ͜ʖ ͡°)), dalej droga wiedzie pieszym szlakiem turystycznym, poniżej kilometra.
Aramil - Pozostałe dni
Po pierwotnej trasie, odwiedziłem jeszcze kilka punktów, w ty...

źródło: comment_1660239966agW3zF5L9zMUWdstAn1Rdv.jpg

Pobierz
Epilog
A więc, trzymajcie się! #wazne (σ ͜ʖσ)

To było coś nowego. Dotychczas zawsze jeździłem stylem "wyspowym" (dojechać na miejsce, rozłożyć się, jeździć dookoła). Przejazd z mnóstwem postojów daje zupełnie inne odczucia. Jak pisałem na początku, nie jestem pewien czy lepsze, ale po tej przejażdżce pewnie będę dorzucać jeden czy dwa większe przystanki do przyszłych tras. Pokręcenie się tu i tam dodaje trochę "celowości"
Aramil - Epilog
A więc, trzymajcie się! #wazne (╭☞σ ͜ʖσ)╭☞

To było coś nowego. Do...

źródło: comment_1660239996r5VasBgYrFzssYWi6peCc7.jpg

Pobierz
Świetna opowieść! Mam tylko jedno pytanie o to przetaczanie motura - według przepisów nawet samo pozostawienie jakiegokolwiek pojazdu silnikowego w lesie podlega już pod mandat - parkowałeś jeszcze na terenie parkingu, czy już w obrębie lasu? Pytam, bo sam planuję takie noclegi ale nie uśmiecha mi się zostawianie motocykla ileśset metrów od namiotu, a niestety strażnicy leśni niechętnie odpuszczają mandaty.
sztos wyprawa!

@Cadfael: Zdecydowanie. Choć następnym razem rozstawię te punkty mniej gęsto. Za dużo łażenia, za mało jeżdżenia ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@DzorDzoneRRo: Dzięki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@erdetmxt: Nie miałem okazji rzeczywiście być w sytuacji mandatowej (raz tylko dostałem fotkę z fotopułapki bez mandatu, ale to się nie liczy bo to była fotopułapka kupiona ode mnie ( ͡° ͜
@persona-dafta: Najprościej zabierając wszystko co palne z bezpośredniej bliskości wydechu ( ͡° ͜ʖ ͡°) (zagiąć/wyrwać wysokie trawy, lekko zamieść igły, po prostu parkować na niskiej roślinności, a nie w zbożu).
Dodatkowo można owinąć wydech taśmą termiczną. Choć na ile wiem, to drugie ludzie robią raczej z innych powodów (oparzenia, podobnież może poprawić pracę silnika).
Aramil - @persona-dafta: Najprościej zabierając wszystko co palne z bezpośredniej bli...

źródło: comment_1660253689O2R0ikx2YQ1fhVJqcVzneN.jpg

Pobierz