Wpis z mikrobloga

#yamaha TDM900A padł akumulator, był wsadzony 8,5Ah (GS GT9B-4 prawdopodbnie Yuasa lub jakiś podwykonawca), według dokumentacji powinien być 10,5Ah o oznaczeniu YTX12-BS, lewy plus i takiego też szukam.

Coś polecają motomirki ? 200-300zł najlepiej, dużo nie jeżdżę ogólnie.

#motocykle #pytaniedoeksperta
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@Donmenello właśnie ten co był w nim od zakupu miałem wrażenie, że moto męczy się kręcąc i już wiem dlaczego - patrz aku jaki jest w manualu a jaki był. Wersja A ma 30A przekaźnik rozrusznika, zwykła 10.
  • Odpowiedz
@Dezynwoltura: albo rozrusznik leży. Patrz na wysoki prąd rozruchowy, w książce powinien być napisany prąd albo rodzaj akumulatora i znajdź. Nie kupuj słabszego bo po dupie rozrusznik dostaje i sam akumulator.

Sprawdź czy abs działa, w yamahach potrafi błedu nie wywalić a pompa jest zatarta, jest procedura serwisowa na uruchomienie tego i co jakiś czas trzeba to robić.
  • Odpowiedz
@Dezynwoltura: mój jeden cylinder 600 cm3. Potrzebuje naprawdę sporego prądu rozruchowego. Tylko youasa działa więcej niż rok albo 10 tys km. Akumulator który już ledwo kręcił w jednym cylindrze to w 4 cylindrach działa już drugi rok i pali motocykl od strzała.
  • Odpowiedz