Wpis z mikrobloga

Macie jakieś protipy w szukaniu autka? Mam zamiar kupić jakieś do 30k, nie potrzebuję nie wiadomo czego - ot czasem odwiedzić rodziców w mieście 100km dalej, czasem może jakiś mały biwak, raczej myśle o sedanie...

Natomiast o samochodach wiem tyle żeby rozróżnić felgę i kołpak, pewnie mniej niż przeciętny wujek - polecacie jakies serwisy do znajdywania aut? Może poszukać kogoś zajmującego się takim szukaniem profesjonalnie? Czy raczej wystarczy samemu zawieźć taki samochód do umówionego mechanika żeby się nie naciąć?

W przypadku używanych też często można coś wynegocjować, a do tego trudno podejść niespecjalnie znając się na rzeczy.

#motoryzacja
  • 9
@poloq: schemat działania, który pozwoli zminimalizować ryzyko wtopienia kasy i kupienia szrota:
1. Wybierz interesujące Cię modele i wersje silnikowe, uwzględniając opinie i koszty utrzymania danej jednostki.
2. Szukaj egzemplarzy z udokumentowaną historią (przynajmniej z czasu posiadania przez aktualnego użytkownika), dopytuj o nią oraz ewentualną historię napraw blacharskich w trakcie rozmowy telefonicznej. Jeśli auto było bite to nie należy go skreślać, poproś sprzedającego o zdjęcie uszkodzeń sprzed naprawy aby pokazać komuś
@jmuhha: Dlaczego to ograniczenie? Sczerze jakoś najbardziej właśnie takie mi się podobają

@s---k: hmm, całkiem git, widziałem jakieś nawet dość korzystne warunki leasingu, niby o tym nie myślałem, ale mam działalność, może warto byłoby kupić go w ten sposób

@goferek: Dzięki wielkie! Ale juz trochę widzę, że to przygoda, zastanawiam się teraz czy lepiej brać coś starszego z lepszym wyposażeniem czy nowszego ale już bez jakichś cudów, ale to