Wpis z mikrobloga

#bitcoin

Kolega stracił tyle PLN co parę aut, bo za dobrze zabezpieczył wallet - dodał własne "extra passphrase" (tzw 13-te słowo), wpisywał je z palca, jak generował adres do transferu to wpisał widocznie źle.

I poszło na adres z nie wiadomo jakim passphrase (seed jest znany). Hasło długie - a wpisał inaczej niż pamiętał, jest gdzieś literówka i to chyba nie jedna prosta (nie przestawienie znaków).

Uważajcie na siebie bitcoinerzy. Najpierw testowy mały przelew. Wszystko na spokojnie. Żadnego pośpiechu.
  • 20
@decentralizacja: odzyskałem jednemu znajomemu wallet z dwoma literówkami ale to w sedzie, słownik dużo pomaga a w passphrase to niech próbuje, ogarnąłby jakiś brutal force ze słownikiem specjalnie napisanym do tego
@decentralizacja: ja ze 2h z ręki odnalazłem seed, fajna zabawa :D a brutal force to trzeba by się rozejrzeć, nie mam go, nie pamiętam na czym on śmiga, używałem go do hasła z kontenera ale da sie podpiąć do czegokolwiek tylko trzeba trochę kodzić, jest na github wiele wariantów
@decentralizacja: jeśli tam jest dużo btc to od takich narzędzi typowo pod zgadywanie passphrase to trzymałbym sie z daleka, tu trzeba do ucziwego programisty iść i żeby prostego BF napisał z odpytaniem o saldo na adresie najlepiej swojego noda
@plaisant: już mieliliśmy. musi to być błąd klawiaturowy, ale raczej nie zwykła 1 insercja delete ani zamiana. pewnie 2 może 3 błędy. Robienie tego na CPU może zająć lata, będę musiał nad GPU usiąść.

tu trzeba


Ja jestem tym programistą ( ͡° ͜ʖ ͡°) (jak znajdę chwilę)