Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
Ale se zabytek z głupa wylicytowałem, P1, płyta (niby widziałem że rok temu ktoś kupił taką za 2 stówy) i 16MB RAMu, ponoć sprawne, zdjęcie POSTu było i gość wystawiał trochę tych gratów. 50zł. Licytowałem jeszcze Celerona 333 w zestawie ale poszedł za 56zł xD
Niby elektrozłom, ale wydaje mi się że to już ostatki takich sprzętów we w miarę rozsądnych cenach. Kompletne kompy to już dawno wystrzeliły poza orbitę. Jak będę miał do czego to ją włożę, a póki co niech sobie leżu w pudełeczku, kondziory nie wylane to nic jej nie będzie.
#retrocomputing #retrogaming #pcmasterrace
Pobierz
źródło: comment_1660169876lOJ3xJt5ZP4SIHUghVK468.jpg
  • 12
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@L3gion: wiesz, ja nawet jak wracam do gierek sprzed 20 lat to używam fan patchów czy wrapperów, ale chętnie bym sobie złożył parę takich retro gratów i ustawił na strychu - taki Pentium w klasycznej obudowie Optimusa miałby klimacik. Tzn jakieś stare PC jeszcze tam leżą, trzeba kiedyś przejrzeć, ale nie są aż tak stare. Może z czasem ustrzelę podzespoły żeby złożyć replikę mojego pierwszego PCta, ale na pewno nie chcę
@Odczuwam_Dysonans: ja rok temu za coś koło 100zł kupiłem prawie kompletna budę (bez bocznej blachy) z Pentium 100, S3 virge, jakąś dźwiękową, 8mb ram, fdd, cd i klawiaturą din.

I po tygodniu czyszczenia, załatwieniu zamiennika Dallas na wymienne baterie, dodatkowego ramu i taśm... Okazało się, że nie mam miejsca na tego kompa więc leży w garażu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@HachiRoku: no ja tak rok temu widziałem w okolicy tego typu zestaw, tylko w ogóle cały zestaw z monitorem z epoki i to za 5 dych :P tylko akurat wyjeżdżałem na parę dni i jak wróciłem to już nie było. W pełni cię rozumiem bo dla mnie też najważniejszą częścią tego procesu byłaby zabawa ze sprzętem, i o to chodzi :D
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@HachiRoku: no i fajnie, ja akurat ze starszych lapków miałem zawsze Toshiby, a z IBMa tylko jakiś poleasingowy już na c2d, no i on szybko zdechł, nawet nie wiem co się z nim stało :/. Ale zawsze te stare ThinkPady mi się podobały, więc może też jakiego wyhaczę :D
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@HachiRoku: no, ja mam gdzieś 100CS na P1 75MHz (pierwszy lapek w ogóle, kupiony gdzieś w 2001-2r za 50zł), i 2x bodajże 470CDT z P2 233MHz, jak takiego kupiłem w czasach jak się pojawiły nagrywarki, to niejedną imprezę rozkręcił ( ͡° ͜ʖ ͡°). A ponad 10 lat temu używałem go do diagnostyki starych Fordów i kumpel po nim przejechał autem, poza stłuczeniem matrycy nic się nie stało,