Wpis z mikrobloga

W sprawie wykorzystanych przez Ukraińców środków rażenia w ataku na rosyjskie bazy na Krymie, dzisiaj na kanale Historia Realna, generał Kraszewski przedstawił ciekawą hipotezę.

To nie jest mój ulubiony generał – żeby była jasność ( ͡° ͜ʖ ͡°) Myślę jednak, że odcinek warty uwagi i delikatnie pojawia się też wątek Polski.

Ustawiłem na odtwarzanie od tego fragmentu, tak że nie musicie oglądać od początku, polecanko:

#ukraina #wojna
  • 8
@KwadratF1: Mnie tylko zastanawia jak kraj który niby gospodarczo jest w tyle, był przesiąknięty ruską agenturą, był w stanie w ciągu kilku lat stworzyć programy zbrojeniowe, które mogą konkurować ze sprzętem USA.

Przcież Stugna to też dobry sprzęt, do tego dochodzi nieukończony Kevlar i rakiety Neptun.
@GlodnyJestem: USA wiedziały od dawna co się święci i ruszyli z kopyta po napaści rusków w 2014 roku.
Ja też jestem pełen podziwu co tam się #!$%@?. Kraj wydawał się być całkowicie pod ruskim butem, a jakie są realia widzimy. Szkoda, wielka szkoda, że południe kraju było sabotowane i ruskie wjechali na gotowe. Może wojna wyglądałaby teraz zupełnie inaczej gdyby poszło wszystko zgodnie z planem obrony południa.
@KwadratF1: Wczoraj właśnie z ojcem rozmawiałem, że gdyby Ukrainie udało się odciąć mosty na Dnieprze lub nawet te na Krym, to przecież dzisiaj wszystkie te siły które tam są pod Chersoniem walczyłyby w Donbasie. Patrząc na to co się dzieje mogłoby to być decydujące.