Wpis z mikrobloga

Cześć pzepraszam że post trochę długi oraz z tych innych lecz szukam kogoś kto mi wytłumaczy podstawy programowania python lub kogoś kto zna stronę która tego uczy dając certyfikat , ale od początku. Moja sytuacja jest pomiędzy tragiczna a rozpaczliwa , ledwo stać mnie na opłacenie rachunków a sezon grzewczy nadchodzi i tego się boję , jestem całkowicie sam w dosłownym sensie SAM , nie mam przyjaciół a rodzina nie jest w stanie pomóc , od zawsze miałem jak koń pod górkę w każdym aspekcie życia lecz zawsze jestem pełen optymizmu i nadziei wykształcenie mam lecz w moim rejonie mam 0 odzewu a jestem już mocno dociśnięty , jak mam możliwość to sobie dorabiam by mieć na jedzenie lecz to nie starcza , boję się wstając i boję się zasypiając o to co przyniesie mi jutro, powoli czuję rozpacz ale nie poddaję się i chcę się wyciągnąć z tego wielopokoleniowego bagna w jakim niestety jestem . Dlaczego programowanie ? Zdaję sobie sprawę że to nie rzecz łatwa do ogarnięcia zwłaszcza dla kogoś kto nie miał z tym styczności jak ja. Lecz widząc że to tak na prawdę jeden z niewielu zawodów jaki daje sensowne pieniądze nie musząc wyjeżdżać za granicę , pragnę ze wszystkich sił dać z siebie 150 % by to ogarnąć , mieć ten fach i zacząć dobrze zarabiać i dobrze wykonywać pracę by z tego móc żyć w normalnych warunkach mieszkaniowych jak człowiek i nie musieć się martwić o żywność . Przepraszam was mirki że takie dlugie i może ogólnikowe lecz gdybym wjechał w szczegóły to miejsca by zabrakło na wykopie. Proszę was o wyrozumiałość na prawdę pragnę zmienić swoje życie na lepsze i jeżeli jest ktoś kto jest ogarnięty w tych tematach #programowanie i by mi pomógł wstąpić do tego zaszczytnego grona będę wdzięczny razy 2 a jestem człowiekiem honorowym bo gdy przeglądam oferty nauki programowania na stronach i widzę ceny po 10 tysi za kurs to odechciewa się wszystkiego , żałuję tylko że nie miałem wsparcia tj. rodziców i przyjaciół to może by się to lepiej wszystko potoczyło i nie byłoby tego wpisu. Pozdrawiam was i wykop , napotkałem tu kiedyś wielu dobrych ludzi ()/ #programista #python #programowanie #bootcamp #naukaprogramowania #it #pracait #informatyka
  • 12
@Nootropik: Nie wiem po co taka ściana tekstu, uczysz się jak każdy junior.

1. Codecademy żebyś ogarnął jak to wgl działa
2. Dowolna książka o pytongu, w międzyczasie robisz zadania algo na codewars czy innych
3. Zaczynasz mały projekt (ie TODO listę)
4. Zaczynasz druga książkę o django
5. Tworzysz Tindera dla psów jako duży projekt, czytasz posty moje i Lunatika nt budowania portfolio i robienia CV, uczysz się trochę o
@Nootropik: Nie wiem jakie oferty pracy przeglądasz. Sprawdziłem kilka losowych ofert na justjoin.it i żadna nie wspominała o żadnych certyfikatach.

Materiałów do nauki programowania, szczególnie w tak popularnych językach jak Python, masz mnóstwo online. Jeśli na poważnie chcesz w to iśc, musisz się nauczyć sam zdobywać wiedzę. Poza tym, angielski to podstawa.
na ofertach pracy widziałem żę prawie każda potrzebuje certyfikatu


@Nootropik: nie wiem gdzie ty te oferty przeglądasz. Nie nastawiaj się na żadne certyfikaty, tym bardziej na żadne bootcampy/płatne kursy.

Masz ocean wiedzy w Internecie, włączając w to ścieżki nauki i gotowe zestawy źródeł. Takie rzeczy były i tutaj, wykopie. Szukanie wiedzy to kluczowa umiejętność w tym świecie, więc porzuć od razu pomysł że dostaniesz na tacy coś, co po prostu odbębnisz.
@IamHater @zarev Pragnę iść w to na poważnie, i poświęcić czas lecz czy dałoby radę byście mi trochę pomogli w takim sensie czego się uczyć i skąd bo w necie jest masa prawdy i nieprawdy co i jak po kolei krok po kroku będę wam wdzięczny, naprawdę
@Nootropik: ja bym polecił pochłonąć cały jakiś 12 godzinny kurs na YT i robić przykładowe zadania z LeetCode dla przykładu. Ciekawe projekty na github. Jak sam aplikuje to zadania rekrutacyjne miałem plik .csv, który trzeba obrobić według sztuki/własnego pomysłu. Może jakiś znajomy poleci na staż? Na stażu oczekuje się że wszystkiego nie wiesz. Mocne podstawy wystarczą, potem przez 3 miesiące trzeba udowodnić, że się potrafi nauczyć
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Nootropik: https://www.udemy.com/course/the-complete-python-course/ Tylko sprawdzaj codziennie cenę. Promocje są często (praktycznie co dwa trzy tygodnie). Dość przyjemny kurs. Poprowadzony od zera do bohatera. Interaktywne ćwiczenia. Wejdzie chyba lepiej niż YouTube. Po polsku materiałów nie znam. Na promocjach jest po 60-100. Pewnie i tak zalapiesz się na promocję dla nowo założonych kont. Poszukaj innych polecanych kursów Udemy - SQL, rest/postman,