Wpis z mikrobloga

@ktw-: 99.99% ze nie da rady tyle wyciagnac na jednym kontrakcie, wiekszosc powaznych firm nie zatrudnia SDET, a jak juz to do osobnych zespolow i w bardzo niewielkiej ilosci.

Programisci (eksperci) zarabiaja mnostwo bo sa zatrudniani do rozwiazywania konkretnych problemow z jasnym finansowym rezultatem. Nigdy nie slyszalem o wielomiesiecznym poszukiwaniu testera bo nikt w okolicy nie byl w stanie stworzyc odpowiedniej strategii testowania / napisac testow automatycznych do zaawansowanych featerow. W
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@zarev: niedawno zacząłem pracę jako SDET. patrząc na oferty które dostaję codziennie na linkedinie to powiem ze zapotrzebowanie jest duże a stawki wysokie. jednak nie w Polsce. w Polsce faktycznie niewiele jest ofert
@kaitek666: jakie widly w stawkach? Problemem jest ze im lepszy SDET tym blizej mu do SWE, a w tym wypadku zastanawialbym sie po co pchac sie w testowanie skoro mozna byc generalnym SWE i robic wszystko wraz z wieksza iloscia ofert, no chyba ze z pasji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mamy 6 lat stażu, manualne, automatyzacja, API, współpraca z BA, obecnie pracuję jako qa w firmie produktowej za 10k na rękę i zastanawiam się w którym kierunku rozwijać swoje kompetencje. Docelowo w bliższej przyszłości chciałbym osiągnąć 100k EUR/USD/CHF rocznie, co wydaje się teoretycznie w zasięgu możliwości. Gdzie szukać takich firm dla qa? Standardowa ścieżka - zmiana lokalizacji na LinkedIn i jazda? Swissdevjobs ledwo dwie oferty na krzyż. Inne portale też bieda.
@ktw-: Tez jestem automatykiem, probowalem sciezki zmiany lokalizacji i.. odzywali sie w nadzieji, ze ja naprawde tam mieszkam. Bo wie pan - zdalna ale tylko gdy mieszkasz w Szwajcarii/Londynie/NY... hehe.

Zostawilem miasto macierzyste, ze tak powiem i po prostu filtruje.

Dobrym wyjscie jest szukanie na wlasna reke np. przez angel.co lub podobne.

Ostatnio pojawila sie soczysta oferta na itradar za 38-55K/mc, ale niestety trzeba cos tam wiecej potrafic. Takze.. miliona raczej
@ktw-: Za "zwykle" testy nikt Ci tyle nie da tak jak nikt nie da tyle przeciętnemu programiście. Kontrakty typu 500-600euro dzień są reaalne nawet wykopowy brukselek czasem podsyłał na wykopie, że dostał i czy ktoś nie szuka. Ale to raczje stacjonarnie/hybrydowo.

Zawsze możesz w kolejnych wyborach na PiS zagłosować to 1m PLN może być realne ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)

A
@ktw-: mi sie udalo wejsc na prog #tester500k, ale zeby przebic albo zblizyc sie do miliona z tego co widze to konieczna bedzie zmiana specjalizacji. Najwieksze widly za automaty jakie znajduje to blockchain/duze firmy z usa ale dalej odbiega to od 1m i max jakie widze to 210k$ i jakies equity 0.05-0.1%. Rozmawialem kiedys z @zarev i powiedzial bardzo ciekawa rzecz odnosnie testowania softu w powaznych firmach => nikt tam