Wpis z mikrobloga

#elektryka #pytaniedoeksperta
Mireczki, pomocy ( ͡° ʖ̯ ͡°) Mam do zamontowania lampę sufitową w postaci serii reflektorków podzielonych na 2 grupy. W instrukcji jest tylko standardowy obrazek podłączania elektryki (tj. wsadź odpowiednio kolory w kostkę), sama lampa ma 2 potrójne kostki, po jednej dla każdej z grup, a w suficie mam tylko 1 kabel 4-żyłowy. Mam jeszcze końcówkę starego kabla 3-żyłowego, więc mogę sobie co nieco z niego podrutować. Wychodzi mi, że brązowy i czarny idą indywidualnie do każdej grupy, a żółty i niebieski muszą być jakoś współdzielone - czy można te współdzielone kable wkręcić w jedną kostkę i z niej wyciągnąć ich przedłużenia do drugiej kostki czy jest to z jakiegoś powodu niebezpieczne? Może jakieś inne sposoby na taki problem?
  • 8
@eksplozymeter: tak, jest na pewno w czarnym i brązowym, bo montowałem już żyrandole działające na 2 fazy. Po prostu wszystkie wcześniej miały pojedynczą poczwórną kostkę i dalszy tego podział rozwiązywały same, ale jak teraz o tym myślę to przecież też nie miały innej możliwości jak zmostkować ( ͡° ͜ʖ ͡°) kwestia czy nie było tam jakichś sprytnych myków