Wpis z mikrobloga

@TroglodytaGerwazy: na szybko za pomocą specjalistycznych narzędzi, przyporządkowałem kraje do obozów pro-zachodniego (USA) oraz pro-kontynentalnego (Chiny - Rosja).

Zaznaczałem tylko kraje co do których nie ma wąpliwości i są one członkami sojuszy wojskowych / są zależne od USA czy Chin / są wieloletnimi, wiernymi sojusznikami.

Kraje bez niebieskiego / czerwonego, to kraje neutralne bądź nie okreslające jednoznacznie swojego stanowiska, bądź dające błędne sygnały.
Niemcy zaliczam do obozu zachodniego, bo mimo sympatyzacji
Pobierz ZieloneJabuszkoRosnie_Sobie - @TroglodytaGerwazy: na szybko za pomocą specjalistyczny...
źródło: comment_16599930901JiANIAPA8JAsMokrphN6J.jpg
@pAST3RZ: zapewne by był, ale ich pozycja nie jest wybitnie jednoznaczna. Izrael prowadzi wielowektorową politykę i nie zaskoczyłoby mnie, gdyby w takiej rozgrywce pozostał neutralny, jak np. teraz Turcja. Niby pomaga, niby coś tam daje, wspiera częścią sankcji - ale tez z ruskimi starają się układać bokiem. Żydzi to samo. Bo oba te kraje łączy jedna wspólna rzecz - one próbują tego typu zagrywki wykorzystać na swoje cele i interesy. Nie