Wpis z mikrobloga

@jan_3_sobieski kiedyś eccotravel było okej.

Ale teraz na żadną wycieczkę objazdową po Chinach nie pojedziesz. Chiny są zamknięte od prawie 3 lat i nie planują otwierać się na turystów. Teraz powoli zaczęli wydawać wizy biznesowe (tylko bilety lotnicze kosztują kilkanaście tysięcy + 10 dni kwarantanny w hotelu po przylocie).
Przedwczoraj na chińskiej wyspie Hainan został wprowadzony stan wyjątkowy, bo wykryto kilkaset przypadków covida. 80 tysięcy turystów zostało uwięzione na wyspie, nie może
@jan_3_sobieski: Jestem w stałym kontakcie z @matiwoj11 i potwierdzam jego slowa

Ja byłem w Chinach na objazdowce z rainbowa, mogę polecić choć trzeba pamiętać że program takich wycieczek jest mega intensywny i bardzo męczący. Ja jetlaga odespalem dopiero w Polsce.
@Andczej: Dzięki za odpowiedz. Też już byłem na r.pl dookoła Grecji więc intensywność znam, choć Jetlaga nie brałem pod uwagę. Kiedy byłeś?

Jak to tam wychodzi z obiadokolacjami, bo nie widzę takiej opcji do wykupienia, a w Grecji zdecydowanie lepiej było jeść na mieście i nie brać dodatkowo tej opcji w hotelu. Ile mniej więcej kasy przygotować dodatkowo na jedzenie?

Coś byś jeszcze doradził w ramach objazdówki z r.pl?

Szukam w
@jan_3_sobieski: Wrzesień 2016

Ja miałem tam 2-3 posiłki dziennie i było to wystarczające, jedyne co dokupiłem to to co chciałem spróbować na mieście lub napoje.
Kwestia jedzenie była zazwyczaj zorganizowana tak że to były miejsca blisko zwiedzanych atrakcji, a śniadania i kolacje w hotelach.

Pamiętaj że w przypadku takich wyjazdów cena podana na stronie to nie jest pełny koszt, w opisie wycieczki masz info ile trzeba dopłacić na miejscu. Przy mojej