Wpis z mikrobloga

@Kolarzino: Nie jestem narwańcem ani debilem. Jade zwykle prawym pasem. Tylko jak ten ktoś na środku jedzie 100 albo 110 to prosze Cie. Ciebie za to mogę mogę określić jako tego debila co jedzie środkiem pomimo tego, że prawy jest wolny i ludzie go z prawej wyprzedzają. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@LubieGroszek:

Wyprzedzanie na krajówkach metodą "nie mam pojęcia, co robię" - najpierw wbijam na lewy pas, potem depczę gaz, żeby zacząć wyprzedzać (oczywiście bez redukcji biegu).
Druga rzecz to mistrzowie prostej, również na drogach lokalnych - but w podłogę na prostym odcinku, następnie po heblach przed zakrętem, żeby obniżyć prędkość o 30km/h, potem znowu but i tak w kółko. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Daje tyle, że np. nie trzeba za ślimakiem 60 km/h wjeżdżać na autostradę głowiąc się, czy przyspieszy i się zmieścisz, czy zablokuje Ci zmianę pasu pchając Cie prosto pod tira

@Kolarzino:

Kilka razy miałem sytuację w której samochód przede mną prawie się zatrzymał na rozbiegowym, bo bał się włączyć do ruchu. Wtedy masz niezłą zagwozdkę, czy jak wyjedziesz zza niego to nie postanowi się jednak włączyć i nie przywali ci w
  • Odpowiedz
@LubieGroszek: a mnie z perspektywy kierującego autobusem dziwi zatrzymywanie się połowa auta za linia warunkowego zatrzymania. Mega utrudnia to manewr skrętu, a temu w osobówce nic nie daje (sytuacja zazwyczaj dzieje się na światłach)
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KrasnalzEg: najfajniejsi są ci migający w lewo na rondzie, którzy nie przełączają kierunku mijając poprzedni zjazd, tylko dopiero wjeżdżając w swój XD
#!$%@? mnie strzela cztery razy bardziej niż jak ktoś zjeżdża w ogóle bez kierunku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Wyprzedzanie na kilkaset metrów przed skrzyżowaniem, żeby potem stać z wyprzedzonym autem na światłach


@LubieGroszek: ale jak zrobi się zielone to można jechać już przed gościem, którego wyprzedziliśmy, więc co w tym głupiego? Mam wyprzedzić po sygnalizacji świetlnej, bo przed sygnalizacją wyprzedzanie jest głupie? xD
  • Odpowiedz
azda na środkowym pasie na autostradzie, pomimo tego, że prawy jest wolny.


@dal_: to akurat ma sens. Prawym jeżdżą tirasy z prędkością ok. 90 km. Ktoś chcący jechać 100 km/h skazany by był na wieczne wyprzedzanie i zmiany pasa. A autostrada nie jest po to, by setki kilometrów przejeżdżać w ten sposób.
  • Odpowiedz
@LubieGroszek: największą głupotą polaków jest wyprzedzanie. W 99% przypadków nie ma na to warunków drogowych oraz technicznych (większość aut nie ma mocy aby sprawnie i szybko manewr zakończyć przy prędkościach > 100km/h). Większość wyprzedza na czuja czyli nie patrzy czy mu się uda, najwyżej kierowcy zjadą na pobocze księciuniu.
  • Odpowiedz
Ktoś chcący jechać 100 km/h skazany by był na wieczne wyprzedzanie i zmiany pasa.


@Przypadkowy: Jak nie umiesz dać na chwilę po gazie żeby wyprzedzić na drodze z ograniczeniem do 140km/h, to znaczy że nie powinieneś znajdować się na autostradzie w pierwszej kolejności. Zresztą na każdej innej drodze publicznej raczej też.
  • Odpowiedz