Wpis z mikrobloga

@KrasnalzEg: W okolicy mam rondo, które ma 2 pasy i w środku parking. Część ludzi jedzie cały czas zewnętrznym pasem z lewym kierunkiem i teraz można zgadywać:
- zmienia pas
- jedzie dalej tym samym pasem po rondzie
- skręca na parking
A na sam koniec kiedy przestają używać kierunkowskazu to wyjeżdżają z ronda ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 57
@LubieGroszek: #!$%@? się pod maskę po wyprzedzaniu na autostradzie/ekspresówce. Następna, po pasie rozbiegowym, nie znana zasada jazdy po drogach szybkiego ruchu: zachowaj, #!$%@?, odstęp!
  • Odpowiedz
  • 383
Mnie osobiście denerwuje, kiedy trzymam dystans od drugiego samochodu i nagle ktoś się wciska w te lukę.
  • Odpowiedz
@LubieGroszek: gdy jedziesz w trasę 500km i takich swiatel na swojej drodze masz ze 100. To uwierz, że często jest tak, że jak nie wyprzedzisz goscia przed swiatlami bo juz widzisz ze jedzie zamulajac, ten sam gość, może zamulic na zielonym i stoisz za nim o jedna sekwencję świateł więcej. Chodzi o czas, jedni wolą być w domu w 6h a inni 8h.

Inna sprawa na krótkich odcinkach tutaj nie ma
  • Odpowiedz
@LubieGroszek: emocjonowano się i przeklinanie na innych kierowców gdy wieziesz pasażerów, szczególnie młodych. Inni kierowcy i tak tego nie słyszą a stawiasz siebie w pozycji buraka i dajesz zły przykład.
  • Odpowiedz
Wyprzedzanie na kilkaset metrów przed skrzyżowaniem, żeby potem stać z wyprzedzonym autem na światłach

@LubieGroszek: to zależy. Jeśli jadę gdzieś dalej, jest możliwość bezpiecznego wyprzedzenia, to czemu mam tego nie zrobić? Przez kolejne 20 km może nie być na to szansy.
Z światłami też jest tak, że 10 sekund względem dojazdu do nich robi różnicę i można utknąć na kolejne kilka minut i się uzbiera.

Wyprzedzanie na siłę - nie
Wyprzedzanie
  • Odpowiedz
@LubieGroszek brak umiejętności zachowania się na drodze gdy jedzie pojazd uprzywilejowany.

Kompletnie nie rozumiem, dlaczego ludzie tak bardzo boją się wjechać na czerwonym świetle za sygnalizator. Wystarczy, że pierwsze auta przejadą kawałek do przodu i już robi się często na tyle dużo miejsca żeby pozostali kierowcy mieli jak zrobić korytarz życia. Poziom myślenia i jazdy dużej części kierowców najlepiej właśnie widać zza kierownicy pojazdu na sygnałach. Ludzie nie mają pojęcia jak duże
  • Odpowiedz