#ciekawostki #mundialnawykopie na dziś:
Przez lata najstarszym piłkarzem jaki wystąpił w meczu Mistrzostw Świata był Roger Milla, który w wieku 42 lat wystąpił na mundialu 1994 w Stanach Zjednoczonych. Po dwudziestu latach rekord został pobity przez kolumbijskiego bramkarza Faryda Mondragóna, który występując na mundialu w Brazylii w meczu z Japonią miał 43 lata i dokładnie 3 dni (wszedł na 6 minut ostatniego meczu fazy grupowej). Jednak już na kolejnym mundialu Egipcjanin Essam El Hadary pobił ten rekord. Po straceniu przez Egipt szans na awans z grupy w ostatnim meczu z Arabią Saudyjską wystąpił w wieku 45 lat, 5 miesięcy i 10 dni. Czy na mundialu w Katarze ktoś pobije ten rekord?

Trwają wielkie Mistrzostwa Maskotek #mundialnawykopie
Pierwszy ćwierćfinał zakończył się wygraną Pique nad Kaz, Ato i Nikiem 13:3. Meksykanin oczekuje już w półfinale na swojego rywala, którym jeśli się nic nie zmieni nagle w glosowaniu będzie Footix, który prowadzi 18:7 z innym reprezentantem Meksyku - Juanito. Ciągle jest jednak jeszcze szansa na meksykański półfinał.
W drugim ćwierćfinale padł remis. Zarówno Striker jak i Naranjito dostali po 11 głosów dlatego zarządzam szybką dogrywkę. Głosy można oddawać jeszcze do 13. Jeśli do tej pory nie zostanie wybrany zwycięzca odbędzie się konkurs rzutów karnych. Głosujemy pod tym linkiem https://www.wykop.pl/wpis/67015537/drugie-spotkanie-1-4-finalu-mistrzostw-maskotek-mu/
Jednocześnie zachęcam do głosowania w dwóch pozostałych ćwierćfinałach:
oraz w mundialowym klasyku czyli pojedynku Argentyny z Anglią (Gauchito - Willie) https://www.wykop.pl/wpis/67025819/ostatni-cwiercfinal-to-starcie-gauchito-ktory-wrec/

Tagi dla zasięgu: #mundial #mundial2022 #pilkanozna #mecz #reprezentacja #glupiewykopowezabawy