Wpis z mikrobloga

Nie mam doświadczenia z inteligentnym domem a chodzi mi po głowie zakup smart głowic grzejnikowych na zimę - pytanie czy jeżeli wybiorę bramkę zigbee która także używa sieci wifi lub bluetooth pozwoliłoby mi na tworzenie warunku z użyciem połączenia/obecności danego telefonu? Coś na zasadzie - jeśli mój telefon po bluetooth lub wifi nie jest w zasięgu bramki, skręć ogrzewanie. Ewentualnie jak inaczej taki warunek uzyskać najlepiej w Tuya Smart bez pchania się od razu w home assistant? Wiem że Tuya ma eksperymentalną opcję sprawdzania lokalizacji ale średni mi się widzi wysyłanie info do ich chmury co chwilę + to wymusza ciągłe działanie apki w tle która może zostać czasem ubita więc zawodna opcja.

#zigbee #tuya #smarthome #sonoff
  • 2
@Norskee: zgadza się, przy takim "pykaniu" głowicami w skali jednego dnia ale przydałoby się na dłuższą nieobecność - wiem, że można wtedy po prostu ustawić wszystko ręcznie w tryb oszczędny no ale właśnie chodzi w tym wszystkim o automatyzację dlatego zainteresowałem się czy jest na to jakieś popularne rozwiązanie