Wpis z mikrobloga

Siema kiedyś rozmawiałem z penym kolesiem a totalnie nie wiem nic o fizyce. Wiem tylko że miał działające urządzenie oparte na magnesach neodymowych mówił mi że testował wiele technologi i tylko prostokątne magnesy się nadawały jak mu sprawdzałem je na allego to chodziły po 70 zł więc musiały być jakieś większe. Te jego urządzenie unosiło obciążenie o wadze 500 kg. I generowało więcej energii niż samo potrzebowało. Może mi ktoś wytłumaczyć na chłopski rozum jak takie coś mogło działać i czy jest jakiś cień szansy że mówił rację?
#fizyka #energia #technologia
#perpetummobile #elektryka #elektronika
  • 14
@Daniell236 mogłeś coś źle zrozumieć. Generalnie perpetum mobile się nie da stworzyć. Ewentualnie może działało to tak, (ale nie jestem na 100 procent pewien czy tak by się dało) że gościu podnosząc ciężary tym magnesem powodował, że przyrost energii potencjalnej (tzn energii wynikającej z tego że podnosimy ciało, i ono może upaść oddając energię) był większy niż zużycie energii elektrycznej (bo pewnie podnosił to robiąc elektromagnes), ale to kosztem rozmagnesowywania magnesów. Czyli
@Daniell236: Powiedz koledze niech sie zglosi, przynajmniej na wegiel mu nie braknie w tym roku ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Milion euro - tyle wynosi nagroda przygotowana przez członków Brytyjsko-Flamandzkiego Stowarzyszenia Sceptyków dla osoby, która skonstruuje samonapędzającą maszynę działającą w nieskończoność.
@kapitan_knur: za milion euro to chyba tylko osoba z upośledzeniem umysłowym by się zgłosiła. Poza tym koleś był tu tylko po to aby uciec przed wojną na Ukrainie. A sam zarabiał gruby hajs wcześniej w Rosji i Ukrainie tylko jego zawód można było na miejscu wykonywać.