Wpis z mikrobloga

Mam poważny problem, uzależniłem się od wykopu.
Trwa to przynajmniej od grudnia tamtego roku, mam wolną chwilę telefon w łapę albo zakładka na komputerze i przeglądam wykop, tu 5 minut tam 30 i scrolluje. Oczywiście robię też inne rzeczy które zaplanowałem ale zamiast wydać wolny czas choćby na wygodne rozłożenie się na fotelu to wchodzę tu i scrolluje.

A niestety materiały na wykopie zostawiają wiele do życzenia, bezsensownie komentuje. Wpadłem w jakiś tryb mirkoblogera.
Nie wiem jak sobie z tym poradzić.

#zalesie
  • 16
@SargonofAkkad: bardzo polecam apke Stay Focused na androida (pewnie sa odpowiedniki iOS). Pozwala na zablokowanie stron internetowych i aplikacji po pewnym czasie użytkowania. Udało mi sie ograniczyc zombie scrollowanie fejsa i wykopu. No ale to tylko na telefon (chociaz jakies wtyczki do chrome pewnie tez sie znajda)
@SargonofAkkad Na komentowanie/pisanie postów poleciłabym bana. Niestety nie pomoże to w scrollowaniu. Może po prostu usuń aplikacje z telefonu i odpalaj tylko na kompie. Najpierw będzie Cię to denerwować, ale tak jest przy każdym detoksie, a potem się przyzwyczaisz, a jeszcze potem stwierdzisz, że w sumie to Ci się nie chce.

Ja tam nie postuje już od daaawna i nie specjalnie mi się chce ani mi tego nie brakuje. :)
Oczywiście robię też inne rzeczy które zaplanowałem ale zamiast wydać wolny czas choćby na wygodne rozłożenie się na fotelu to wchodzę tu i scrolluje.


@SargonofAkkad: To z tych ambitnych, niezrealizowanych rzeczy które sobie zaplanowałeś było uwalenie się w fotelu? Kup sobie laptopa, będziesz mógł robić obie rzeczy na raz.