Wpis z mikrobloga

@pol-scot @okretowy_sanitariat zesraliście się i dla odwrócenia kota ogonem wyciągacie czyny tej samej grupy etnicznej 80 lat później. Żałosne @posso takie uczucia mają ogniwa ewolucyjne łączące ludzi i zwierzęta. Zabijanie jednych ludzi bo kilku czy kilkudziesieciu z ich grupy etnicznej było odpowiedzialnych za zbrodnie komunistyczne? Palenie dzieci które nawet nic nie rozumieją w stodolach za cos co popelnili ludzie których ty klasyfikujesz jako jedna jedną grupę też rozumiesz? Może zbrodnie wojenne Rosjan
@volodia: nazwij to jak chcesz ale zawsze #!$%@? mnie jak ktoś mówiący po polsku wypomina pojedyncze 'zbrodnie' narodu polskiego na żydach kiedy to jednocześnie żaden inny naród nie pomógł innemu tak jak Polacy zydkom w czasie wojny, aż do 2022 kiedy to Polacy znowu pomogli Ukraińców kiedy to wspomniani wyżej żydzi w tym samym czasie strzelają do palestyńskich niepełnosprawnych dzieci
@pol-scot no nie pojedyncze tylko kilkadziesiąt pogromów na Podlasiu. I to o dużej skali. Nie ma czegoś takiego jak kolektywna wina i zasługa. Pomagać, pomagali ale była cała masa ludzi którzy szkodzili. To też była codzienność. I nie będę gadał o historii z kimś kto o Żydach mówi per "żydki". Równie dobrze mógłbym dyskutować z psem.
@volodia: Jak byłem młody to trudno mi było uwierzyć w takie pogromy, ludzie dobrzy, ludzie źli. Dzisiaj jak widzę Polaków nienawidzących innych Polaków, Rosjan nienawidzących Ukraińców, kobiet nienawidzących mężczyzn i mężczyzn nienawidzących kobiet, czy ludzi świeckich nienawidzących katolików.... To widzę jak łatwo rozgrywa się społeczeństwo i jak łatwo jednych poszczuć na drugich, tak by z radością i dumą zabijali się na jakichś polach daleko od domów.
@volodia: różnego typu zbrodni przeciwko Żydom w okresie okupacji i tuż po było niestety w Polsce mnóstwo, sporo relacji pojawia się w relacjach zbieranych przez regionalistów, można też wyciągnąć takie informacje pośrednio ze źródeł i relacji. Można by to opisać, rozliczyć i zamknąć temat, ale paradoksalnie najwięcej syfu wokół tematu robią związani z prawicą historycy. Z gębami pełnymi frazesów o rzekomym zakłamywaniu historii i antypolskości, desperacko torpedują wszelkie publikacje na temat
@volodia: lol, w ktorym momencie klamalem? I przeciwnie, dla mnie liczy sie prawda, a ten co stawia teze musi ja udowodnic, a ty jej nie udowodniles. To ty klamiesz i nie dazysz do prawdy. Twoja podatnosc na teorie spiskowe widac przewyzsza chec dociekania prawdy, szkoda ze z takich pozytecznych idiotow korzystaja ludzie, ktorzy nie maja moralnosci