Wpis z mikrobloga

  • 0
Czy jest tu ktoś kto miał pierwsze auto z salonu?
Są tego jakieś plusy? Chodzi o serwis?

Bo wychodzę z założenia, że pierwsze auto jednak lepiej mieć jakieś takie słabsze niż pakować się w nówkę.

Ale może ma to jakieś plusy?

#motoryzacja #samochody #pytanie
  • 10
  • Odpowiedz
@Yakooo: z plusów:
Serwis gwarancyjny
Jeśli masz dobre AC, to też ci posklejają, jeżeli coś odwalisz
Nowsze auta są dużo bezpieczniejsze od starych trupów
Trochę czasu minie, zanim zacznie się sypać, więc mechanicy tak szybko cię nie natną ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Podsumowując: jak cię stać, to bierz nowe
  • Odpowiedz
@Yakooo:
Plusy:
- (Zwykle) nie ma nic do roboty
- Jak już coś jest to masz gwarancje i się nie martwisz
- Brak uszkodzeń. Nawet jak kupisz 2-3 letnie auto, to prawie zawsze gdzieś będzie płyciutka ryska, albo ślad po czymś w środku
- Nowe systemy wspomagające jazdę i system multimedialny
Wady:
- Stres związany z próbą utrzymania auta w idealnym stanie
- Nie będziesz chciał zostawiać auta byle gdzie, bo
  • Odpowiedz
@Yakooo: jeśli dobrze cię zrozumiałem, to masz od niedawna prawo jazdy i zastanawiasz się, czy kupić używane czy nówkę.

Jeśli jest tak, jak zrozumiałem, to ja na pierwsze auto wziąłbym używkę. Szczególnie, jeśli będzie używane w mieście. Na pierwszym aucie douczasz się parkowania między słupkami czy samochodami, zmiany biegów, omijania wszystkiego. Dlatego mniej ci będzie żal wgniotek czy rysek, albo zgrzytającej skrzyni biegów, jeśli to nie będzie nówka.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Przypadkowy niekoniecznie chodzi o mnie, ja prawo jazdy mam już 5 lat. Natomiast zazwyczaj byłem zwolennikiem, żeby na pierwsze auto było coś czego nie szkoda rozwalić (sam miałem w pierwszym roku taka sytuacje), natomiast no mam w otoczeniu osobe, która się uparła na nowego merola i zastanawiałem się jak to wygląda pod kątem właśnie tego, czy wtedy AC będzie na tyle opłacalne, że będzie rekompensowało (daj Boże nie), jakieś ewentualne stłuczki.

Ale
  • Odpowiedz